PM MÜNCHENIS ⟩ Maratonimehed jäid medalita, ent rõõmustasid ikka (1)

Karl Juhkami
, München
Eesti maratonimehed saavutasid võistkondlikult kuuenda koha. Paremalt: Tiidrek Nurme, Roman Fosti ja Kaur Kivistik. Foto: Mihkel Maripuu

Kuigi Eesti maratonimehed läksid EMil starti medaliunistusega, jäi poodiumi alumine aste lõpuks 11 minuti kaugusele. Ent südid staierid ei lasknud sellest enda tuju rikkuda. «Kui kuulsin, et kuues koht, siis ülikõva!» sõnas meie sportlastest parimana, 11ndana (2:12.46) finišijoone ületanud Tiidrek Nurme.

«Eesti, väike riik, maratoniriik,» jätkas ta. «Kuues koht 14 meeskonna konkurentsis on ikkagi ülikõva. Panime Suurbritanniale ära ja ees olidki ainult suurriigid.»

Kuigi sakslasel Richard Ringeril (2:10.21) õnnestus kodupubliku ees võit kodumaale jätta, ei piisanud tema ja esimesena pjedestaalilt välja jäänud Amanal Petrose etteastest, et ka meeskondlikult triumfeerida.