BLOGI ⟩ Strateegiliselt hea sõidu teinud Vips lõpetas esiviisikus

Christopher Krutto
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Eesti vormelisõitja Jüri Vips (Hitech GP) lõpetas vormel 2 sarja nädalavahetuse põhisõidu viienda kohaga.

Kuuendalt kohalt startinud Vips tegi korraliku stardi ja tõusis kiirelt Logan Sargeantist (Carlin) mööda. Kahjuks sundis Frederik Vesti (ART GP) eestlase peagi rajalt välja ja Vips langes kaheksandaks.

Keskmise rehviseguga startinud Vips tõusis pärast pehmema seguga sõitjate boksi minemist teisele kohale ja sõitis pikalt Vesti järel, kes tema ees tempot tegi. 27. ringi eel läksid mõlemad boksi ning seejärel tuli eestlane 10. rajale.

Tänu Sargeanti ja Liam Lawsoni (Carlin) boksipeatustele tõusis ta juba kaheksandaks ning seejärel hakkas pihta juba ees olevate konkurentide ära noppimine. Nimelt oli Vipsi ja Vesti ees olevad konkurendid rajal keskmise seguga, eestlane ja taanlane omakorda pehme seguga. Esiteks möödus Vips Amaury Cordeelist (Van Amersfoort Racing), seejärel F2-sarja üldliidrist Felipe Drugovichist (MP Motorsport) ja lõpuks Hitech GP tiimikaaslasest Marcus Armstrongist.

Sõidu võitis Theo Pourchaire (ART GP), kelle järel tulid Enzo Fittipaldi (Charouz) ja Ayumu Iwasa (DAMS). Seejärel tuli juba Vesti ning viiendana Vips.

Vips hoiab neli etappi enne hooaja lõppu üldarvestuses 85 punktiga 10. kohta. Üldliider on 180 silmaga Drugovich, kelle lähimaks jälitajaks on 159 punkti kogunud Pourchaire. Kolmas on 119 silmaga Sargeant.

Enne sõitu:

Eesti vormelisõitja Jüri Vips (Hitech GP) alustab põhisõitu kuuendalt kohalt, sest just seal lõpetas reedese kvalifikatsiooni. Tema eest stardivad rajale Ayumu Iwasa (DAMS), Marcus Armstrong (Hitech GP), Felipe Drugovich (MP Motorsport), Theo Pourchaire (ART GP) ja Logan Sargeant (Carlin).

Eilses sprindisõidus õnnestus Vipsil tänu edukale stardile võtta lõpuks teine koht. Tõenäoliselt oleks eduka tulemuse jaoks ka täna vaja korralik stardilähe saada.

«Täna luges ainult start, mis õnnestus meil väga hästi. Enamikku ilmselt üllatas see, kui kehv pidamine stardis täna tegelikult oli. Esimesed paar ringi olid seetõttu samuti väga keerulised: paljud tegid vigu, kuid meie vältisime neid, tõusime paar kohta ja see saigi kokkuvõttes määravaks,» sõnas tänavu neljandat korda poodiumile kerkinud Vips pärast sprindisõitu.