Ülipingelise matši pidanud Kuuba pääses Malaisias põhitabelisse

Postimees Sport
Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Margus Ansu

Täna alustas Kuala Lumpur, Malaisias kvalifikatsiooniturniirilt võistlemist Eesti sulgpalli esireket Kristin Kuuba (BWF 49.). Antud võistlus on Kuuba jaoks teine järjestikkune Aasia võistlus, eelmisel nädalal tuli Kuubal oma esimesel Aasia võistlusel vastu võtta kaotus maailma teiselt reketilt.

Seekordsel võistlusel tuli Kuubal alustada kvalifikatsiooniturniirilt. Avamatšis läks eestlanna vastamisi Indoneesia mängija Ruselli Hartawaniga (BWF 51.). Esimene geim oli kõik veel lahtine kuni seisuni 18:18, kuid otsustavad punktid võitis endale Indoneeslanna ja võitis avageimi 21:19. Teine geim alustas Kuuba võimsalt minnes kohtumist juhtima 9:2, geimi möödudes hoidis Kuuba eduseisu, kuid taas muutus geimi lõpp põnevaks. Geimi viigistas indoneeslanna seisul 18:18 seekord pööras otsustavad punktid enda kasuks Kuuba ja viis mängu kolmandasse geimi.

Otsustav geim kulges sarnaselt esimesele kahele ja tablool oli viigiseis 15:15. Alates sealt tegi Kuuba neljapunktilise spurdi ja hilisemad kaks punkti tõi samuti kindlalt endale. Pärast tunni ajast kohtumist liikus Kuuba 19:21, 21:19, 21:17 võiduga põhiturniirile, kus läheb vastamisi järgmise Indoneesia sulgpalluriga Fitriani Fitrianiga (BWF 48.).