JÄRELVAADATAV ⟩ Kiirkasiino rannavolle suvetuuri kolmandal etapil triumfeerisid leedukad

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri kolmandal etapil, Leclerc Baby Cupil Võrus võidutsesid Leedu paarid Rugile Grudzinskaite – Ainė Raupelyté ning Mantas Donela – Albert Tomasevic, parimate eestlastena said nii Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste kui Rauno Tamme – Kaspar Pomerants kolmanda koha.

Tamula rannas mängitud turniiri viimane mängupäev algas naiste poolfinaalidega. Esimeses matšis kohtusid Marie Pohlak ja Mari Loorman leedulannade Rugile Grudzinskaite ja Ainė Raupelytéga. Avageimis osutasid eestlannad südilt vastupanu, aga pingelise lõpu kallutasid 25:23 enda kasuks leedulannad. Teine geim kulges juba algusest peale esimese vaatuse võitjate juhtimisel ning 2:0 (25:23, 21:14) võiduga edenesid finaali Grudzinskaite – Raupelyté.

Teises mängus püüdsid kohta finaalis Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste ning Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene. Kui esimene geim kuulus kindlalt külalistele, siis teine geim kulges keskpaigani pea punkt punktis. Eestlannade pingutustest siiski mängu otsustavasse geimi viimiseks ei piisanud, sest tugeva lõpu toel jõudis 2:0 (21:14, 21:17) mänguvõiduga finaali teinegi Leedu paar.

Naiste esikoha nimel heitlesid seega leedulannad Grudzinskaite – Raupelyté ja Frelik –Oganauskiene. Kindlamat mängu näitasid neist esimesed, kes napsasid 2:0 (21:17, 21:17) võiduga Leclerc Baby Cupi esikoha.

Naiste turniiri 3.-4. koha kohtumises oli lisaks pronksile mängus ka parim eestlannade tulemus ning seda jahtisid Pohlak – Loorman ja Kuuse – Maiste. Esimene geim kulges viimaste turvalises eduseisus ning lõppes Kuuse ja Maiste 21:18 võiduga. Teises geimis läksid Kuuse ja Maiste kohe oma teed ning kuigi Pohlak ja Loorman suutsid suurt eduseisu vähendada, tähendasid Kuuse – Maiste suurepärased lahendused ning servijoone taga õnnestumine seda, et Leclerc Baby Cupi kolmas koht kuulus 2:0 (21:14, 21:18) võiduga neile.

Meeste esimeses poolfinaalis tulid platsile Rauno Tamme – Kaspar Pomerants ning leedukad Mantas Donela – Albert Tomasevic. Kui tasavägise esimese geimi kallutasid enda kasuks Tamme – Pomerants, siis järgmises haarasid leedukad kohe esimestel punktidel initsiatiivi, mida edaspidi enam käest ei lastud ning jõuti 2:1 (21:18, 16:21, 15:9) võiduga finaali.

Teises poolfinaalis võtsid mõõtu Urmas Piik – Siim Ennemuist ja Leedu esindus Tomas Stasevicius – Emilis Bartkus. Võrdsete võimalustega esimeses geimis hoidsid otsustavate hetkedeni minimaalset eduseisu eestlased, ent siis panid leedukad järgmise käigu sisse, Piik – Ennemuist hakkasid omakorda rohkem eksima ning 23:21 geimivõit kuulus külalistele. Teine geim oli justkui esimese jätk, sest Stasevicius ja Bartkus õnnestusid igas elemendis ning Piik – Ennemuist suurt vastupanu enam ei osutada ei suutnud. Leedukate 2:0 (23:21, 21:14) võit Piigi ja Ennemuisti üle tähendas, et meeste finaal oli sarnaselt naistele Leedu siseasi.

Leedukate Donela – Tomasevici ja Stasevicius – Bartkuse vahelises finaalis esines tõuse ja langusi mõlemal duol. Kui esimese geimi võitsid tulemusega 21:16 esimesed, siis teine geim kuulus 21:19 omakorda Staseviciusele ja Bartkusele. Ka kolmas geim oli võrdsete võistkondade heitlus, aga sel korral jäid igapäevaste treeningkaaslaste vahelises finaalis 2:1 (21:16; 19:21, 15:12) peale Mantas Donela ja Albert Tomasevic.

Meeste kolmanda koha kohtumine Rauno Tamme – Kaspar Pomerantsi ja Urmas Piik – Siim Ennemuisti vahel algas tagasivägiselt, ent kohe kohtumise alguses said Tamme ja Pomerants rasketest olukordadest päästetud pallide lahendamisega hea emotsiooni ja paaripunktise juhtseisu. Kuigi edasine geim kulges punkt punktis, asusid 24:22 võiduga mängu juhtima Tamme ja Pomerants. Teine geim oli nagu esimese kordusetendus – Tamme ja Pomerants hiilgasid nii blokis kui rünnakuid oskuslikult lahendades, ent esimestel punktidel välja võideldud minimaalne eduseis ainult kasvas ning kogu mäng võideti tulemusega 2:0 (24:22, 21:15).

Leclerc Baby Cupi väärtuslikemaks mängijateks valiti Rugile Grudzinskaite ja Kaspar Pomerants.

Enne võistlust:

16 põhiturniirile pääsenud meespaari jagunesid nelja alagruppi ning esikohtadega kindlustasid koha õhtuses veerandfinaalis Eesti koondise diagonaalründaja Oliver Venno koos paarilise Steven Kabaneniga, Kaspar Pomerants – Rauno Tamme ning leedulased Tomas Stasevicius – Emilis Bartkus ja Mantas Donela – Albert Tomasevic.

Järelejäänud nelja piletit veerandfinaali jahtisid alagruppide teiste ja kolmandate kohtade omanikud. Vaheringi võiduga jõudsid kaheksa parema sekka Rakvere Škoda Cupi neljandad mehed Siim Rantaneni ja Sander Talistu alistanud Dmitri Korotkov ja Karl Rinaldo, Timo Lõhmus ja Rasmus Meius mängisid üle Karl Maidle ja Mihkel Nuudi, Urmas Piik ja Siim Ennemuist alistasid Ragnar Pähna – Kunnar Kangro ning lätlased Arnis Relins ja Dāvis Teteris lõpetasid Marko Sõna ja Kaarel Pomerantsi turniiri.

Meeste esimeses veerandfinaalis läksid vastamisi Korotkov – Rinaldo ja Donela – Tomasevic ning pingelise mängu kallutasid tulemusega 2:1 (21:13, 23:25, 15:10) enda kasuks külalised Leedust. Poolfinaali jõudsid 2:1 (15:21, 21:14, 15:13) võiduga ka Pomerants – Tamme, kes alistasid veerandfinaalis lõunanaabrid Relinsi ja Teterisi.

Veerandfinaalis ei vääratanud ka kõikidel senistel Kiirkasiino suvetuuri etappidel nelja parema sekka jõudnud Piik – Ennemuist, kes alistasid 2:0 (21:16, 21:15) Venno ja Kabaneni. Veerandfinaalidele pani lõpu võrdsete lahing Lõhmus – Meiuse ja Stasevicius –Bartkus vahel, mis pakkus Tamula järve äärde kogunenud publikule kolmegeimilist lahingut. Nelja parema sekka edenesid 2:1 (21:17, 15:21, 15:10) võiduga leedukad.

Naisi oli Võrus peetaval etapil kohal 13 paari ning sarnaselt meestele mängiti neljas alagrupis. Otse veerandfinaali jõudsid oma gruppides esimesena lõpetanud eestlannad Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste ja Annemar Neiland – Merike Errit, teisel järjestikusel Kiirkasiino suvetuuri etapil mängiv leedulanna Rugile Grudzinskaite, kelle paariliseks on sedapuhku Ainė Raupelyté ja teine Leedu paar, Tartus Jazz Pesulad Cupi neljandana lõpetanud Lilija Frelik – Vlada Oganauskiene.

Vaheringi kaudu jõudsid veerandfinaali ka soomlannad Ester Hirvonen ja Peppiina Mäenpää, kes alistasid Maike Kadaja – Helerin Hansmani, Marie Pohlak ja Mari Loorman, kes võitsid Lill Kandimaad ja Liisa Põldmad, Liisa-Lotta Jürgenson – Eva Liisa Kuivonen, kes olid üle Marily Lassist ja Merilyn Jõearust ning Erle Püvi ja Annaliisa Mals, kes alistasid Gerli Kulli – Janne Järvalti.

Veerandfinaali võiduga edenesid nelja parema paari sekka Pohlak – Loorman, kes võitsid tasavägises mängus 2:0 (21:19, 28:26) Neiland – Erritit. Poolfinaali jõudsid ka Grudzinskaite – Raupelyté, kes alistasid 2:0 (21:12, 23:21) Püvi – Malsi, Kuuse – Maiste, võites 2:0 (21:19, 21:14) soomlannasid Hirvoneni ja Mäenpääd. Neljas poolfinalist on Leedu paar Frelik –Oganauskiene, kes võttis veerandfinaalis 2:0 (21:19, 21:14) võiduga Jürgenson – Kuivonenilt magusa revanši, sest samad naised olid vastamisi ka Jazz Pesulad Cupi pronksikohtumises ja siis olid selgelt paremad eestlannad.

Pühapäevane mängupäev algab kell 10 naiste poolfinaalidega. Esimeses poolfinaalis püüavad kohta finaalis Pohlak – Loorman ja Grudzinskaite – Raupelyté, kell 10.45 on võistlustules Frelik – Oganauskiene ja Kuuse – Maiste.

Kell 11.30 kohtuvad meeste esimeses poolfinaalis Donela – Tomasevic ja Pomerants – Tamme, kolmveerand tundi hiljem pannakse pall mängu Stasevicius – Bartkuse ja Piik – Ennemuisti vahel.