MM-piletita jäänud Maicel Uibo: kogu hooaeg tundub nagu sõnnik vastu lauda seina

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Teivashüppe 5.22 tõmbas lõplikult Maicel Uibo MM-lootustele kriipsu peale.
Teivashüppe 5.22 tõmbas lõplikult Maicel Uibo MM-lootustele kriipsu peale. Foto: Tairo Lutter

«Puudu jäi!» kordas Maicel Uibo end intervjuu jooksul mitmel puhul. Millest jutt? Eesti meistrivõistluste 8289 punktist, mis tõi küll kümnevõistluse esikoha, ent mitte ihaldatud Oregoni MMi pääset.

Eelmisel, 2019. aasta kergejõustiku MMil Dohas hõbemedali teeninud Uibo tuli Kadriorus starti vaid ühe mõttega: saada kätte Oregoni normatiiv ehk 8350 silma. Avapäev andis selleks kuhjaga lootust, ent tõkkejooksu, kettaheite ja teivashüppega see kadus.

Nii palju võib aga kindlalt öelda, et Uibo andis endast kahel päeval maksimumi. Pärast 1500 meetri jooksu taarus ta staadionil pikalt. Pulsi alla ja sirge pilgu ette sai dekatleet umbes 20 minutit pärast finišit poodiumile ning ajakirjanike ette jõudes.