Eesti parima «CS:GO» mängija allakäigutee: maikuus suurturniiri võit, juunis koosseisu halvim tulemus

Steven Tiirik
Robin Kool alias ropz.
Robin Kool alias ropz. Foto: PGL Major

Hiljuti toimus järjekordne «CS:GO» turniir Blast Premier 2022 Spring Finals. Lissabonis võtsid mõõtu aasta alguses toimunud kvalifikatsioonist edasi pääsenud tiimid. Teiste hulgas osales ka tänavuse Majori võitja Robin «ropz» Kool ning tema kodumeeskond FaZe Clan.

Kahjuks jäi võistlus nende jaoks taaskord üürikeseks. HLTV-edetabelis esikohta hoidva meeskonna vorm oli juba teisel järjestikusel turniiril selgelt kehvem kui aasta esimeses pooles.

Blastil mängis FaZe kokku kolm mängu. Esimeses kohtumises oli tiimi vastaseks Brasiilia meeskond paiN. Euroopa meeskond võitis mängu kindlalt 2–0, seisudega 16–7 ja 16–6.

Järgmisena tuli eestlasel hakkama saada G2 meeskonnaga, kelle vorm on viimasel ajal olnud samuti kõikuv. Kuigi FaZe domineeris esialgu kohtumist tugevalt, suutis G2 ennast kokku võtta. Paljudele üllatuseks võttis G2 kohtumises lõpuks 2–1 võidu ja liikus sellega otse poolfinaali. Kaotuse tõttu pidi FaZe leppima veerandfinaali kohaga.

Kõige suurema üllatuse valmistas «CS:GO» huvilistele aga hoopis FaZe Clani veerandfinaali kohtumine NAVI vastu. Need meeskonnad kohtusid viimati PGL Major 2022 Antwerpi finaalis, kus eestlase kodumeeskond suutis triumfeerida.

Samal ajal on NAVI pärast Majorit näinud raskeid aegu. Meeskond pidi välja vahetama ka oma liidri Boombl4, kelle kohta on hetkel täitmas ukrainlane Viktor «sdy» Orudzhev.

Paljude üllatuseks võttis FaZe vastu oma praeguse koosseisu kõige raskema kaotuse. Kahe kaardi peale kokku jäi NAVI vastu seisuks 7–36. Eriti halvasti mängiti õhtu teisel kaardil Inferno, milles FaZe suutis võita vaid ühe raundi.

Igas mõttes oli tegu NAVI ülejooksuga. Matši parimaks mängijaks tunnistati ei keegi muu kui s1mple.

NAVI jõudis hiljem ka finaali ning noppis seal esikoha. Võitja auhinnaks oli 200 000 dollarit ja pilet Blast Premier 2022 World Final turniirile.

FaZe Clani mänge saab järgmisena juba näha 22. juunil algaval Roobert Cupil.