ERC-sarjas esimese poodiumikoha noppinud Torn: olin üle pika aja autos, kus enesetunne läks järjest paremaks

Ken Torn ja Kauri Pannas.
Ken Torn ja Kauri Pannas. Foto: Sven Kollus

Autoralli Euroopa meistrivõistluste neljas etapp, Poola ralli jätkus pühapäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbiti 78,24 katsekilomeetrit. Eesti rallipaar Ken Torn - Kauri Pannas suutsid esimest korda ERC absoluutarvestuses poodiumile kerkida.

Ken Torn / Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2) alustasid hooaja neljanda ERC etapi viimast võistluspäeva kolmandalt kohalt ja jäid liidritest, kelleks olid koduteedel sõitvad Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk 26 sekundi kaugusele.

Pühapäeva avakatselt eestlastele katse kolmas aeg, kuid kuna katse võitsid 1,7 sekundiga nende lähimad jälitajad Efrén Llarena / Sara Fernández, siis kukkusid nad koha võrra ja jäid hispaanlastest 1,4 sekundi kaugusele.

Pühapäevaseks hoolduspausiks olid parimad Fordi sõitjad poodiumile tagasi tõusnud ja jäid liidritest 27,4 sekundi kaugusele.

Kui senise nädalavahetuse jooksul olid Torn - Pannas jõudnud kolmel korral katse TOP3, siis rallit lõpetanud kolmest viimasest katsest ühe nad võitsid, olid korra teised ja korra kolmandad.

Kuna võistluse lõpetanud Power Stage katsel sõitsid eestlased konkurentidega võrdse aja, siis tuhandike paremust tunnistama pidanud eestlastele punktikatselt 3 lisapunkti.

ERC Poola ralli kokkuvõttes saavutasid Ken Torn - Kauri Pannas suurepärase kolmanda koha, mis oli nende karjääri esimeseks ERC ralli absoluudi poodiumikohaks. Ralli võitjatest jäid eestlased sõidetud 188,10 katsekilomeetri järgselt maha 18,1 sekundiga.

«Tuleb tulemusega rahul olla ja eelkõige sellega, et üle pikaaja jälle autos, kus enesetunne läks järjest paremaks. Teed olid väga lahedad ja konkurents väga tihe. Saime terve nädalavahetuse sõita peaaegu ilma probleemideta ja see teeb head meelt. Täname toetajaid kes aitasid meid uuesti rajale ja saame teha oma asja,» lausus Torn pressiteate vahendusel.

Autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaeg jätkub 1.-3.juulini Lätis sõidetava Liepaja ralliga.