Ken Torn tõusis Poolas poodiumile

Karl-Joosep Küngas
Ken Torn ja Kauri Pannas Poola EM-rallil.
Ken Torn ja Kauri Pannas Poola EM-rallil. Foto: @World / Red Bull Content Pool

Eesti rallipaar Ken Torn – Kauri Pannas olid sel nädalavahetusel võistlustules Poolas, kus sõideti Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja neljas etapp. Punktikatsel kolmanda koha teeninud Torn lõpetas Poola ralli samuti poodiumi madalaimal astmel.

Laupäeval poodiumikohale tõusnud Torn alustas tänast võistluspäeva rahulikult, ent langes selle tulemusena neljandale positsioonile. Seejärel lisas saarlane tempot juurde ning noppis võidu ühelt kiiruskatselt.

Punktikatsel läks Torn maksimumi võtma ning tal oli ka kiirust selleks. Punktikatselt siiski maksimumi ei tulnud, kuna ta sõitis küll Simone Tempestiniga võrdse aja, ent tuhandikud näitasid Torni kahjuks rumeenlase nappi paremust. Pärast autasustamist sõitis aga Tempestini aja veel üle leedulane Vaidotas Žala ning nõnda kuulus Tornile kolm lisapunkti punktikatselt.

Poolas teenis ERC etapivõidu kohalik rallimees Mikolaj Marczyk, kellele see oli üldse karjääri esimeseks võiduks nõnda kõrgel tasemel. Tom Kristensson jäi teisena Marczykule alla 10 sekundit ning Torn astus viimasele poodiumiastmele, võitjast lahutas teda 18,1 sekundit.

Nõnda teenis Torn viimaks esimese poodiumikoha tänavusel hooajal ERC-sarjas. Nõnda kerkis eestlane ka EM-sarja kokkuvõttes oluliselt kõrgemale. Enne Poola rallit ainult viis punkti kogunud Torni on nüüd koos 29 silma, millega tõusis üldarvestuses esikümnesse. Liidrina jätkab Efren Llarena, kellel koos 89 punkti.

Järgmine ERC osavõistlus toimub juba 1.-3. juulini Lätis Liepajas. Oma osalemist kinnitasid seal ka Torn ja Pannas.