BLOGI ⟩ Verstappen võttis Bakuus hooaja viienda võidu, Ferrarisid tabas katastroof

Max Verstappen (paremal) ja Sergio Perez.
Max Verstappen (paremal) ja Sergio Perez. Foto: LEONHARD FOEGER/REUTERS/Scanpix

Vormel 1 Aserbaidžaani grand prix' Bakuus võitis Max Verstappen (Red Bull), teise koha kindlustas tiimile Sergio Perez. Parimalt kohalt alustanud Charles Leclerc (Ferrari) oli 20. ringil sunnitud tehnilise rikke tõttu katkestama. Postimees vahendas nädalavahetuse sündmusi tekstipõhises blogis.

Stardis näitas parimat minekut teiselt kohalt alustanud Perez, kes suutis avakurvi jõuda esimesena, Leclerc oli sunnitud langema teiseks.

Üheksandal ringil jäi rajapervele Carlos Sainz (Ferrari), kelle vormelilt kadus ootamatult jõud. See kutsus rajale virtuaalse turvaauto ning paljud sõitjad kasutasid võimalust rehvivahetuseks. Nende seas ka Leclerc, kuid näiteks Red Bullid peatust ei teinud. Hiljem tuli välja, et tegemist oli lihtsalt kommunikatsiooniveaga.

Pärast Red Bullide boksipeatust kerkis liidriks Leclerc, kuid 20. ringil ütles üles tema vormeli jõuallikas ja ta oli sunnitud katkestama. Edaspidi oli Red Bullide jaoks võistlus lihtne: tuli loota, et autod peavad vastu ja kaksikvõit oligi tõsiasi.

Red Bullide järel noppis kolmanda koha George Russell (Mercedes), kelle jaoks oli ühtlasi tegemist hooaja kolmanda poodiumiga. Neljandaks kerkis Lewis Hamilton (Mercedes), esikuuikusse mahtusid veel Pierre Gasly (AlphaTauri) ja Sebastian Vettel (Aston Martin).

Kvalifikatsiooni tulemused:

Esimesel vabatreeningul näitas kõige kiiremat minekut Monaco GP võidumees Sergio Perez (Red Bull), kes pigistas parimal juhul oma vormelist välja ringiaja 1.45,476. Talle järgnesid Charles Leclerc (Ferrari, +0,127) ja tiimikaaslane Max Verstappen (+0,334).

Teisel vabatreeningul oli kõige nobedam juba Leclerc (1.42,244), kellele järgnesid pullipoisid ehk Perez (+0,248) ja Verstappen (+2,356).

Kolmandal vabatreeningul oli taas nobedaim Perez (1.43,170), kellele järgnesid Leclerc (+0,070) ja Verstappen (0,279).