BLOGI ⟩ Perez võitis Monaco GP, Leclerc jäi Ferrari apsaka tõttu poodiumilt välja

Sergio Perez võitis Monaco grand prix.
Sergio Perez võitis Monaco grand prix. Foto: CHRISTIAN BRUNA/Reuters/Scanpix

Vormel 1 sarjas Monaco grand prix võitis Sergio Perez (Red Bull), kelle jaoks oli ühtlasi tegemist karjääri kolmanda etapivõiduga. Talle järgnesid Carlos Sainz (Ferrari) ja üldliider Max Verstappen (Red Bull). Parimalt kohalt alustanud Charles Leclerc (Ferrari) langes tiimi taktikamängude ohvriks ja pudenes poodiumikohalt välja. Postimees vahendas võistlust tekstipõhises otseblogis.

Vahetult enne võistluse algust avanesid Vahemere ääres paiknevas Monacos taevaluugid ning vihma hakkas sadama kui oavarrest, start lükkus enam kui tund edasi. Võistlus algas turvaauto taga veereva stardiga ning kuigi rada oli märg ja libe, siis esikümnes positsioone ei vahetatud.

Kuna tegemist oli vihmasõiduga, siis pidid kõik sõitjad alustama märja ilma rehvidega ning rehvitaktika tuli mängu alles võistluse jooksul. Liidritest tuli esimesena boksi Perez, kelle vormelile kruviti alla kõvaseguga rehvid. Kaks ringi hiljem tuli rehvivahetusse ka liider Leclerc, kuid Perez pääses temast mööda.

Võistluse võtmemoment toimus 22. ringil, kui Ferrari kutsus boksi liidriks tõusnud Sainzi ja ekslikult ka Leclerci. Mõlemale pandi alla slikkrehvid, kuid kuna hispaanlane oli märja ilma rehviga pikalt sõitnud, kaotas ta esikoha Perezile.

Leclerci boksi kutsumine oli aga puhtalt tiimi viga. Insener teatas talle, et tule boksi, kuid mõni hetk hiljem teatas tormakalt, et püsi rajal. Monacolane oli aga juba pöörand boksiteele ning vaid mõne ringi jooksul kaks korda rehve vahetanud Leclerc langes neljandaks.

Vaid neli ringi hiljem sõitis Haasi sõitja Mick Schumacher rajabarjääridesse ning kuigi kokkupõrge polnud tugev, murdus tema vormel pooleks ning võistlus peatati punase lipuga. Sakslasega oli kõik hästi, kuid avarii tundus esmapilgul väga hirmuäratav.

Kui võistlus jätkus, olid rajaolud kuivad. Red Bullid otsustasid alla kruvida keskmise seguga rehvid, millega olid alguses kiired, kuid võistluse lõpus Perezi hoog rauges ning viimastel ringidel hakkas Sainz talle kuklasse hingama.

Hispaanlane püsis mehhiklasel tuules, kuid väheste möödasõiduvõimalustega rajal ei tekkinud tal Red Bulli sõitja vastu šanssi. Lõpuks kestis võistlus 77 ringi asemel kaks tundi ning kokku sõideti 65 ringi. Vaatamata sellele, et ei läbitud täispikka võistlusmaad läksid jagamisele täispunktid ning Perez sai võidu eest 25 silma.

«Peale koduetapi pole erilisemat kohta, kus võita, kui Monaco. Pidin lõpus pingutama, et nende rehvidega lõpuni jõuda ja mitte vigu teha. Suutsin õnneks Carlost selja taga hoida. See on mulle ja mu riigile vinge päev,» ütles oma kolmanda MM-etapi võitnud Perez.

Sainz teatas võistlusjärgses intervjuus, et tema võidu rikkus ringiga maha jäänud auto, kelle taga sõites kaotas ta väärtuslikke sekundeid ja maandus pärast boksipeatust Perezi taha. «Tegime kõik, mida pidime. Püsisime märjal rajal rahulikud. Kahjuks ringiga maha jäänud auto segas ära minu võiduvõimaluse, aga selline see võistlus on. Olin paar korda Perezile lähedal, aga ta pidurdas hilja ning kui oleksin ise sama teinud, siis oleksime kokku põrganud,» tunnistas hispaanlane.

Teiseks tulnud Verstappen jätkab üldliidrina ning kuigi hollandlane ei võitnud, siis jäi võit meeskonda ning tal oli tiimikaaslase üle vaid hea meel. «Eile õhtul poleks ma sellist tulemust oodanud, kokkuvõttes oli hea. Lihtne on siin vigu teha, aga õnneks ei juhtunud midagi dramaatilist, kui Micki [Schumacheri] avarii välja arvata. Olen Checho (Sergio Perez – toim) üle väga õnnelik,» teatas hollandlane.

F1-sari jätkub kahe nädala pärast Aserbaidžaanis, kui 12. juunil sõidetakse Bakuu tänavaringrajal hooaja kaheksas etapp.

Enne sõitu:

Monaco GP kvalifikatsiooni võitis Ferrari piloot Charles Leclerc. Ferraridele kindlustas kaksikvõidu Carlos Sainz, kes kaotas meeskonnakaaslasele 0,225 sekundiga. Teisest reast saavad stardi Red Bullid – kolmanda aja sõitis Sergio Perez (+0,253) ning neljanda Max Verstappen (+0,290).

Viiendalt kohalt stardib Monaco GP-le McLareni sõitja Lando Norris ning kuuendalt Mercedese piloot George Russell.

Kuue etapi järel hoiab punktiarvestuses esikohta Verstappen. Tema edu Leclerci ees on kuus ja Perezi ees 25 silma.