BLOGI ⟩ Kontaveit pidi Prantsusmaa lahtiste avaringis tunnistama Austraalia esireketi paremust (2)

Karl Juhkami
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Martin Divisek

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 5.) kaotas Prantsusmaa lahtiste avaringis Ajla Tomljanovićile (WTA 44) 6:7(5), 5:7. Kohtumise käiguga on võimalik pikemalt tutvuda allolevas blogiaknas.

Kohtumine algas Kontaveidi jaoks keeruliselt, sest rohkete lihtvigade tulemusena jäi ta juba teises geimis murdega taha. Vaikselt matši sisse elades aga mängupilt paranes ning viiendas geimis õnnestus juba Kontaveidil omakorda vastase palling murda.

Seisul 4:4 oli eestlannal kasutada koguni kolm murdepalli, kuid paraku jäi ta millimeetrite mängus alati kaotajaks – Kontaveit läks otsima väljaku «ristnurka», kuid tulistas igal korral napilt auti. Seejärel näiski avasett kiiresse lõppmängu minevat, kuid 6:5 eduseisus tekkis Tomljanovićil veel murdešanss. See õnnestus eestlannal siiski pareerida ning ees ootas ikkagi kiire lõppmäng.

Seal ei suutnud kumbki esiti oma servi hoida ning kuigi esimesena õnnestus Kontaveidil, siis lõpuks kaldus lõpplahendus 7:5 tulemusega ikkagi vastasele.

Teises setis jätkus kõik sama rada: Kontaveit jäi juba kolmandas geimis tagaajaja rolli ning pidi hirmsat vaeva nägema, et üldse mängus püsida. Seti keskel sai eestlanna aga lihtvead kontrolli alla ning selle tulemusena õnnestus tal kaheksandas geimis ka vastumurre teha.

Ülejärgmises geimis oli eestlannal seejärel kasutada ka settpall, kuid paraku lendas ta teise servi tõrje pikaks. Tomljanovići jaoks mõjus see kui punane rätik härjale, sest pärast seda asus australlanna veelgi konkreetsemalt äralööke otsima.

Need tal ka õnnestusid, mille tulemusena sai Tomljanovic seisul 5:5 murdega peale. Sealt august Kontaveit enam välja ronida ei suutnud, pakkides tund ja 52 minutit kestnud kohtumise järel kaotajana reketid kokku.

Kontaveidi - Tomljanovici kohtumise statistika.
Kontaveidi - Tomljanovici kohtumise statistika. Foto: Kuvatõmmis

«Asetuseta suure slämmi turniirile tulles pead eeldama, et sulle tuleb vastu mõni maailma edetabelis kõrgel paiknev vastane. Olen varem saanud nende vastu väga valusaid kaotusi, mistõttu tundub see võit erakordselt eriline!» ei varjanud järgmises ringis Varvara Gratševaga (WTA 71.) kohtuv Tomljanović pärast matši oma rõõmu.

Enne kohtumist:

Austraalia esinumbrile pole Kontaveit seni karjääri jooksul veel kaotanud. Kohtutud on kaks korda: 2019. aasta Miami Openil olid Kontaveidi võidunumbrid 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4), pool aastat hiljem US Openil läks asi samuti kolme setti – 4:6, 7:5, 7:2.

Ehk pealtnäha soosiks nii edetabelikoht kui ka ajalugu eestlannat, kuid paraku lisandub sellesse võrrandisse tundmatu Kontaveidi tervise näol. Nimelt niitis haigushoog ta pärast aprilli lõpus toimunud Stuttgardi turniiri maha ja Kontaveidil tuli mõned päevad kõrge palavikuga sisuliselt haigevoodis veeta.

Samas on teatud küsimärgid ka Tomljanovići hetkevormi kohal, sest neljapäeval andis ta Maroko pealinnas Rabatis toimunud WTA-turniiri veerandfinaalis ungarlanna Anna Bondari vastu avaseti 1:5 seisult loobumisvõidu.