BLOGI ⟩ Pärnu Sadam tiris korvpallifinaali esimeses mängus võidu hammastega välja

Ville Arike
, Pärnu

Eesti korvpallimeistrivõistluste esimeses finaalmängus alistas Pärnu Sadam kodusaalis Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 93:88. Kulla saab kolme võiduga. Postimees tegi mängust tekstipõhise otseblogi.

Enne mängu:

Pärnu ja Tartu finaali jõudmine tähendab seda, et esmakordselt koduse liiga ajaloos ei pääse põhiturniiri kolm esimesena lõpetanut kullamängule. Tartlased (kuues asetus) võtsid esmalt veerandfinaalis rajalt maha kolmanda asetusega Viimsi/Sportlandi mängudega 3:1 ning seejärel poolfinaalis teise asetusega TalTech/Optibeti suisa tulemusega 3:0.

Pärnu kaitses veerandfinaalis neljandat asetust Rapla Avis Utilitase vastu (mängud 3:1) ning lõhkas seejärel poolfinaalis korraliku pommi, võites tiitlikaitsjat BC Kalev/Cramot 0:2 kaotusseisust 3:2. Seejuures saadi kõik võidud veenva ülekaaluga.

Saab näha, kas esimesele finaalmängule avaldab mõju asjaolu, et tartlased on saanud nli päeva rohkem puhata ja otsustavaks matšiks valmistuda. Nemad pidasid viimase mängu 13. mail, pärnakad olid aga tol hetkel taga 0:2 ning tulid pärast seda väljakule veel kolmel korral (14., 16. ja 17. mail).

Pärnu meeskond mängib finaalis teist korda, debüüt tehti mullu. Perioodil 2000-2010 kuuel korral kulla võitnud tartlased krooniti Eesti meistriks viimati 2015. aastal. Rocki toonane peatreener Gert Kullamäe on nüüd Pärnu abitreener.