TalTechi kosmosekeskus ootab satelliidist huvitatud noori avaüritusele

PM Haridusportaal
Copy
EST-Cube-2 kosmoses. Pilt on illustreeriv.
EST-Cube-2 kosmoses. Pilt on illustreeriv. Foto: Erakogu

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) teeb algust oma teise satelliidiprogrammiga, et ambitsioonikad noored saaks reaalseid teadmisi ja kogemusi inseneeriast ning kosmosetehnoloogiast - TalTechi kosmosekeskus ootab kõiki satelliidist huvitatud noori reedel avaüritusele.

Programmiga liitudes saavad noored uusi oskusi ning töötada koos rahvusvaheliste ja andekate inimestega. See annab kogemuse, mis tuleb edasises elus kasuks, sõltumata erialast.

Eelmises satelliidiprojektis tarkvaraarendusmeeskonda juhtinud Maj-Annika Tammiso sõnul annab programmis osalemine lisaks väljakutsetele ja põnevusele ka tugeva konkurentsieelise karjääris. «Selle projekti väljatoomine oma CV-s aitab potentsiaalsele tööandjale silma jääda,» on Tammisto veendunud.

Tehnikaülikooli satelliidiprogrammist on võimalik osa saada nii täisealistel gümnasistidel kui ka üliõpilastel. Meeskonda on oodatud nii inseneri-, elektroonika-, tarkvara-, logistika-, halduse- kui ka turundushuvilised. Programmi tutvustatakse reedel Mektorys, kus saab infot eelmise projekti tulemuste kohta, tutvuda uute plaanidega ja valida endale sobiv valdkond.

Satelliidiprogrammi on võimalik kasutada ka lõputöö tegemiseks. Näiteks Maj-Annika keskendus oma lõputöös satelliidiprogrammi maajaama tarkvara testimise kavandamisele.

Maj-Annika sõnul leidub teisigi hüvesid: «Mulle meeldis projekti rahvusvaheline aspekt, näiteks saime vahetada mõtteid Aalto Ülikooli kogenud satelliidimeeskonnaga.»

Märkimisväärne lisakasu on lahenduste praktiline elluviimine, sellega nõustub ka Rishav Dhungel, kes töötas satelliidi suunakontrolli süsteemi kallal.

Rishav on suurepäraseks näiteks rahvusvahelisest, riigipiire ületavast koostööst – ta panustas projekti Nepaalist. Töö distantsilt ei takistanud osa saamast kõigist rõõmudest ja muredest.

«Üksteiselt on väga palju õppida. Näiteks on TalTechis kõrge pädevus mehhaanilises tehnikas, samas kui meil oli pädevus tarkvaraarenduses,» kirjeldas Rishav. Rahvusvaheliste meeskonnaliikmete vahel sujub teadmiste jagamine loomulikult ja ladusalt.

TalTechi kolmas tudengisatelliit jõuab eeldatavasti orbiidile aastal 2025. Tallinna Tehnikaülikooli kosmosekeskuse juht Rauno Gordon kutsub üles kõiki noori projektist osa saama: «On Sul oskusi, millega tahaksid meeskonda panustada? Ehk tead Sa midagi satelliitidest või sooviksid juurde õppida? Olenemata eelnevast kogemusest ja teadmistest julgustame Sind meiega ühinema reedel tutvumisüritusel Mektorys, kus kirjeldame programmi lähemalt ja vastame kõigile küsimustele. See on tõenäoliselt parim võimalus võtta osa suurest ülikooli projektist.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles