Lõunaeestlased noppisid kolm poodiumikohta

Tiit Loim
Tüdrukute U20 esikolmik Carmen Rääk (vasakult), Mari Mai Ruus ja Eliise Luks
Tüdrukute U20 esikolmik Carmen Rääk (vasakult), Mari Mai Ruus ja Eliise Luks Foto: Marko Mumm/EKJL

Järvakandis peetud Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel tõusid Lõuna-Eesti esindajad kolmel korral poodiumile.

Neidude U18 vanuseklassis võitis kahe kilomeetri jooksus ajaga 6.42 kolmanda koha tõrvakas Bianka Uhtjärv. Temast ettepoole jäid Viola Hambidge spordiklubist Altius ja Liis Kapten triatloniklubist 21 CC aegadega vastavalt 6.38 ja 6.40.

Valga valla noorsportlane Carmen Rääk saavutas TU20 vanuseklassi kolme kilomeetri jooksus teise koha ajaga 10.41. Teda edestas kümne sekundiga Mari Mai Ruus Tartu spordiseltsist Kalev.

Meestest tuli Võru kergejõustikuklubi Lõunalõvi esindaja Jürgen Joonas U20 klassis kolme kilomeetri jooksus teiseks ajaga 8.54. Võitis Oliver Annus Sparta spordiseltsist, kes edastas Joonast ühe sekundiga.