BLOGI ⟩ Pärnu pani Kalev/Cramo paika ja purjetas 0:2 kaotusseisust finaali

Jarmo Jagomägi
, Reporter

Eesti korvpalli meistrivõistlustel selgus teine finalist. Kolme võiduni peetavas seerias 0:2 kaotusseisust välja roninud Pärnu Sadam alistas otsustavas lahingus võõral väljakul valitseva tšempioni BC Kalev/Cramo 83:72.

Ehkki pärnakatel läks käimasaamisega aega ja poolaeg kaotati 36:41, valitseti mängu teist poolt täielikult. Neli minutit enne lõppu saadi 22 punkti visanud üleplatsimehe Artur Konontšuki järjekordsest kaugviskest ette 74:58, seega võideti otsustavaks osutunud 16-minutiline periood 38:17. Kalev püüdis viimases hädas päästa, mis päästa annab, kuid ohtlikku lähedusse ei jõudnud. Seega pidi Kalev sel hooajal Pärnu paremust tunnistama nii Eesti kui ka Eesti-Läti liigas (veerandfinaalseerias jäädi alla mängudega 0:2).

Taasiseseisvunud Eesti ajaloos on tegemist teise korraga, kui finaal läheb Tallinnast välja. 2010. aastal jõudsid finaali Tartu Ülikool/Rock ja Rakvere Tarvas, toona krooniti meistriks Rock. Sarnaselt tosina aasta taguse ajaga mängib Kalev/Cramo pronksimatšis tehnikatudengitega (siis oli meeskonna nimi TTÜ, nüüd TalTech).

Enne mängu

Koha finaalis on kindlustanud Tartu Ülikool Maks & Moorits, kes käis 3:0 üle TalTechist. Samas suunas oli minemas ka teine seeria, ent pärast kaht üsna kindlat kaotust suutis Pärnu raskest seisust välja ronida. Nüüd on kaalukausid taas võrdsed.

Kalev/Cramo võitis esimesed kaks mängu vastavalt 76:52 ja 99:84. Järgnevad lahingud läksid aga sootuks 180 kraadi teistpidi, Pärnu pani oma paremuse maksma 91:70 ja 98:70. Muide, eelmine matš peeti alles eile õhtul.

Viimati jäi Kalev/Cramo koduste meistrivõistluste finaalist välja hooajal 2009/10, mil kulla peale mängisid Tartu Rock ja Rakvere Tarvas. Ühtlasi oli see ka viimane aasta, kui Tallinna klubi ei jõudnud kahe tugevama hulka.

Tänane kaotus tähendaks valitsevale tšempionile krahhi. Talvel kaotati karikavõistluste finaalis Tartule, Eesti-Läti liigas jäädi veerandfinaalis alla Pärnule. FIBA Meistrite liigas piirduti alagrupiturniiriga, VTB Ühisliigast lahkuti pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse.