BLOGI ⟩ Verstappen võitis Ferraride ees ajaloo esimese Miami GP

Max Verstappen Miami autodroomil.
Max Verstappen Miami autodroomil. Foto: MARCO BELLO/REUTERS/Scanpix

Vormel-1 sarja esimese Miami grand prix'i võitis Max Verstappen (Red Bull). Kolmandalt kohalt alustanud valitsev maailmameister edestas esireast startinud Ferrari sõitjaid Charles Leclerci ja Carlos Sainzi. Postimees vahendas võistlust tekstipõhises otseblogis.

Palavas ja niiskes Miamis toimunud võistluse start oli kliiniliselt puhas. Verstappenil õnnestus teises kurvis mööduda Sainzist ja tõusta teiseks. Valitsev maailmameister Verstappen näitas keskmisel rehvisegul head kiirust ning üheksandal ringil jõudis ta DRSi abiga Leclerci kannule ja lõpuks ka mööda.

Liidrid tulid boksi, kui sõidetud oli 25 ringi, kuid rehvivahetus jõuvahekordi ei muutnud. Põnevuse tõi mängu turvaauto, mis sekkus võistluse käiku 41. ringil. Pierre Gasly (AlphaTauri) ja Lando Norris (McLaren) kokkupõrke järel oli neist viimane sunnitud katkestama.

Turvaauto ajal käisid esikümnemeestest kiirel boksipeatusel neljandal kohal olnud Sergio Perez (Red Bull) ja viiendat positsiooni hoidnud George Russell (Mercedes). Kordusstardis sai esikohta jahtinud Leclerc korduvalt kasutada DRSi abi, et Verstappenile järele jõuda, kuid see ei õnnestunud.

Poodiumit ihanud Perez jõudis küll Sainzile korduvalt tuulde, kuid mööda sõita ei saanud. Nii võttiski Verstappen hooaja kolmanda võidu ning kerkis punktitabelis teiseks. Tema järel lõpetas Leclerc ja kolmas oli Sainz.

Viies ja kuues koht kuulusid Mercedestele - Russellile ja Lewis Hamitlonile. Viiendalt kohalt alustanud Valtteri Bottas pidas kuni turvaautoni ka sellel kohal vastu, kuid väikene sõiduviga lubas mõlemad Mercedesed temast mööda ja soomlane jäi seitsmendaks.

Sõitjate punktitabel

1. Charles Leclerc 104 punkti, 2. Max Verstappen 85, 3. Sergio Perez 66, 4. George Russell 59, 5. Carlos Sainz 53, 6. Lewis Hamilton 36, 7. Lando Norris 35, 8. Valtteri Bottas 30, 9. Esteban Ocon 24, 10. Kevin Magnussen 15

Võistkondlik punktitabel

1. Ferrari 157 punkti, 2. Red Bull 151, 3. Mercedes 95, 4. McLaren 46, 5. Alfa Romeo 31, 6. Alpine 28, 7. AlphaTauri 16, 8. Haas 15, 9. Aston Martin 5, 10. Williams 2

Enne etappi:

Tänavu väisab F1-sari Ameerika Ühendriike kaks korda, kevadel idarannikul Miamit ja sügisel Austini ringrada Texases. Hard Rock staadioni ümber rajatud Miami rajal on pikkust 5,4 km, kokku asetseb seal kolm DRS-tsooni. Grand prix pikkuseks on 57 ringi ehk 308,36 km.

Miami esimestel vabatreeningutel näitas väga lennukat minekut Mercedese sõitja George Russell, kes reedesel esimesel treeningul jäi 0,071 sekundiga alla üldliidrile Charles Leclercile (Ferrari), kuid oli parim teisel treeningul (aeg 1.29,938).

Kohutav treeningpäev oli USA-s Max Verstappenil, kes sai teisel sessioonil teha ainult ühe ringi ning ei saanudki aega kirja. Tema autol oli piduriprobleemid, mis ei lubanud tal enam rajale tullagi. Esimesel treeningul oli ta kolmas (+0,179).