Eesti rallitalendid lõpetasid Horvaatia ralli peaproovi poodiumil, tagatulesid näidati ka Rally2-autodele

Christopher Krutto
Robert Virves Rally Estonial.
Robert Virves Rally Estonial. Foto: Eero Vabamägi

Eesti rallipaar Robert Virves - Aleks Lesk said Slovakkias sõidetud Vipavska dolina rallil üldarvestuses kolmanda koha. Kusjuures nad edestasid ka mitut Rally2-autot.

Ford Fiesta Rally3-ga ülejärgmisel nädalal sõidetavaks Horvaatia ralliks valmistunud Virves näitas head minekut kohe algusest saadik. Esimese viie katse järel hoiti kindlalt neljandat kohta, kuid seejärel hakkasid olud minema keeruliseks.

Algsest kümnest katsest sõideti lõpuks seitse – kolm jäid lumiste tingimuste tõttu ära. Eelviimasel katsel sõitis Virves välja lausa teise koha, 3,7 sekundiga jäi ette aastaid EM- ja MM-sarjades võistelnud Nikolai Grjazin. Kusjuures katse oleks võidetud, kui poleks tulnud sisse ühte piruetti, mille tõttu mõned sekundid kaduma läksid.

Viimasel katsel tegi Virves vigade paranduse ja võttis katsevõidu. Lähimaks jälitajaks oli Erik Cais, kes jäi temast 3,7 sekundi kaugusele. Ralli lõpparvestuses võetigi Grjazini ja Caisi järel kolmas koht. Võitjale kaotati 1.31,5.

Järgmiseks võistluseks on neil Horvaatia MM-ralli, kus osaletakse juunior WRC arvestuses.