Probleemide küüsis vaevelnud Linnamäe jäi teisest kohast ilma viimase katsega

Georg Linnamäe ja James Morgan tegid oma esimese stardi 2021. aasta Rally Estonial. Foto: Eero Vabamägi

Georg Linnamäe ja tema inglasest kaardilugeja James Morgan lõpetasid autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) avaetapi, Fafe ralli kolmanda kohaga

Teine päev:

Linnamäe hoidis terve teise päeva kinni teisest kohast, kuid pidi selle viimasel kiiruskatsel loovutama siiski portugallasele Armindo Araujole, kes edestas teda seal lõpuks 13,1 sekundiga. Kahe sõitja vaheks jäi üldarvestuses kõiget 3,8 sekundit.

«Mul on midagi autoga viga. Sellega pole võimalik sõita. See on juhitamatu,» ütles Linnamäe viimase kiiruskatse lõpus WRC+ eetris.

Ralli võitis hispaanlane Nil Solans, kes edestas finišis Araujot lõpuks 55,7 sekundiga. Neljanda koha saanud hispaanlane Javier Pardo Siota kaotas Linnamäele juba pea kaks minutit.

Esimene päev:

Volkswagen Polo GTI R5ga sõitev Linnamäe kaotab üheksa kiiruskatse järel – tegelikult on sõidetud seitse, SS4 ja SS6 tühistati – sama masinat ohjavale hispaanlasele Nil Solansile 1.44,4.

Lõviosa sellest kaotusest – 50,2 sekundit – kogunes aga päeva viimasel, 11,86 km pikkusel katsel, kus eestlasel oli probleeme nähtavusega. «Muidu on kõik hästi, aga me lihtsalt ei näinud sel katsel midagi. Tuuleklaas oli täiesti udune, mistõttu sõitsime põhimõtteliselt road mode'is,» sõnas Linnamäe katse finišis.

Lisaks oli eestlasel märgatavaid probleeme ka kaheksandal katsel, kus ta andis Solansile ära 40,7 sekundit. Seal läks Linnamäe alt seadistusega. «Ma ei usaldanud pidamist ültes, selle autoga oli [sel katsel] kohutav sõita,» tunnistas ta katse järel.

Portugali ERC-etapi seis laupäeva õhtul.
Portugali ERC-etapi seis laupäeva õhtul. Foto: EWRC

Samas on Linnamäe-Morgan veel võistlustules ning ka igati konkurentsis. Seda erinevalt Ken Tornist ja Kauri Pannasest, kes jäid jalameheks juba ralli esimesel täispikal katsel. Samamoodi on teepervele jäänud juba ERC4 klassis kihutanud Joosep Ralf Nõges. ERC3 klassis kihutav Kaspar Kasari hoiab laupäeva õhtul teist kohta, kaotades venelasele Dmitri Feofanovile 32,6 sekundiga.

Homme on Portugalis kavas kaheksa kiiruskatset, kogupikkusega 85,42 kilomeetrit. Rallipäevaga tehakse algust kell 10.08, viimane katse algab Eesti aja järgi 17.08.