Elvas toimunud aasta esimene judoturniir tõi matile 317 maadlejat ning Tartumaale mitmeid medaleid

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Judo. Foto on illustreeriv.
Judo. Foto on illustreeriv. Foto: Kristjan Teedema

Laupäeval kogunes Elva spordihoonesse 317 noort judokat neljast riigist ning 34 spordiklubist, et 10–16-aastaste sportlaste arvestuses pidada aasta esimene turniir. Võistluste tase oli kõrge ning rohkelt medaleid võitsid nii Elva, Tartu kui ka välismaised võistlejad.

Turniiri korraldas Altia spordiklubi ning selle treenerid Marek ja Evelin Pihlak jäid võistlusega igati rahule. «Judo on Eestis noorte hulgas kõige populaarsem kahevõitlusala ja osalejate rohkus teeb korraldajale alati rõõmu,» ütles Marek Pihlak. «Õhkkond oli toetav ja noored judokad said korraliku võistluskogemuse,» lisas ta.

Turniir oli Altia sportlastele edukas, sest Mai Mirtel Umblia (U14, –52 kg) võitis kulla ning elvakad said veel viis poodiumikohta. Seevastu Tartu Do kogus kuus võitu ning kaks hõbedat.