Lõuna-Eesti Postimees
Aasta suusaorienteeruja on Daisy Kudre.
Aasta suusaorienteeruja on Daisy Kudre. Foto: Madis Perli

Elvas peetud Eesti Orienteerumisliidu üldkogu koosolekul tunnustati lõppenud hooaja parimaid ja valiti kaheks aastaks alaliidule uued juhid.

Aasta tegija ning lisaks ka aasta kaardistaja tiitli vääriliseks valiti Uku-Laur Tali (Harju OK), kes oli peakorraldaja ühe nädalavahetuse jooksul Saaremaal peetud Eesti meistrivõistlustel orienteerumissprindis, sprinditeates ja öises orienteerumises. Võistlustel kasutati Tali koostatud kaarte, jõuproov oli eeskujulikult korraldatud ning tänu veebiülekannetele väga publikusõbralik.

Aasta suusaorienteeruja tiitel läks ühehäälselt veebruaris Käärikul korraldatud MMil kaks kulda, hõbeda ja pronksi võitnud ning MK-sarja üldvõitjaks pärjatud Daisy Kudrele (OK Peko).

Aasta rogainivõistkonnaks tunnistati Eestis toimunud Euroopa meistrivõistlustel kulla võitnud paar Timmo Tammemäe (SK100) ja Sander Linnus (OK Peko).

Aasta rattaorienteeruja tiitli sai Mari Linnus (OK Peko), kes võitis hõbemedali juunioride maailmameistrivõistlustel.

Orienteerumisjooksus valiti aasta naiseks Evely Kaasiku (JOKA, MM-lühiraja 17. koht) ning aasta meheks Timo Sild (OK Võru, MM-lühiraja 11. koht, MK-etapi 5. koht).

Aasta noororienteeruja tiitli teenis Olle Ilmar Jaama (OK Peko), kes võitis Euroopa noorte meistrivõistlustel suusaorienteerumises kaks kulda ja kaks pronksi.

Aasta seeniororienteerujaks valiti veteranide MMil kulla, hõbeda ja pronksi võitnud Merike Vanjuk (OK Kape).

Alaliidu juhtorganite valimisel juhinduti uuest põhikirjast, mille kohaselt valib üldkogu senise juhatuse asemel mõnevõrra teistsuguste funktsioonidega volinike kogu ja alaliidu presidendi. Presidendiks valiti Võrumaa ettevõtja Aigar Pindmaa (OK Võru).

Kaheksaliikmelisse volinike kogusse valiti Jüri Joonas (OK Võru), Paul Poopuu (JOKA), Sixten Sild (OK Võru), Uku-Laur Tali (Harju OK), Esta Tamm, Merike Vanjuk (OK Kape), Kai Willadsen (OK TON) ja Rein Zaitsev (OK Peko).

2022. aasta suurim proovikivi on alaliidule augustis Lääne-Virumaal orienteerumisjooksu Euroopa meistrivõistluste korraldamine.