VIDEO ⟩ Neuville kihutas Monza rallil vastu rajapiiret

Karl-Joosep Küngas
Thierry Neuville.
Thierry Neuville. Foto: twitter

Hyundai rallimees Thierry Neuville läks Monza ralli teisele võistluspäevale vastu eesmärgiga püüda tema ees olnud Elfyn Evansit ja Sebastien Ogier'd. Kui päeva esimese kiiruskatse suutiski belglane võita, siis teisel tegi ta väljasõidu.

Pärast 8. kiiruskatse võitmist jõudis kolmandal kohal olev Neuville ralliliidrist Ogier'st 18,5 sekundi kaugusele. Arvestades, et päeva alguses oli vahe enam kui 20 sekundit, siis pidi belglane kõvasti edasi pingutama.

Üheksandal kiiruskatsel läks aga kõik vastupidiselt. 500 meetrit pärast starti sõitis Neuville suurel kiirusel rajapiiretesse. Põhjus oli ilmselt külmades rehvides, mille tõttu belglane kurvis ka libisema hakkas.

«Peaaegu esimeses kurvis läks tagaots käest ja sõitsin seina. Tegin seades muudatusi ja rehvid polnud selleks hetkeks piisavalt soojad. Olin väga lähedal, et suutnuks vältida rajapiiret, ent läks nii. Sain õnneks jätkata ja kaotasin aega ainult auto käivitamise tõttu,» sõnas Neuville WRC All-Live'ile.

Kuigi Neuville kaotas avarii tõttu veidi enam kui 20 sekundit, siis sai ta imekombel jätkata. Nüüd on aga esimeste püüdmine puhta sõiduga võimatu.