BLOGI Hiilgava stardi teinud Verstappen jättis Hamiltoni pika ninaga

Max Verstappen.
Max Verstappen. Foto: Hasan Bratic/Scanpix

Vormel 1 Mehhiko GP võitis kolmandalt kohalt startinud Max Verstappen, kes tõusis liidriks juba esimeses kurvis.

Verstappen tegi sõidu ära suurepärase stardiga, kui möödus esimeses kurvis esireast startinud Valtteri Bottasest ja Lewis Hamiltonist. Bottas sai seejärel müksu Daniel Ricciardolt, tegi spinni ning oli sunnitud boksi minema.

Edasi sõitis Verstappen juba oma teed. Hamilton talle kordagi löögiulatusse ei jõudnud. Pigem pidi ta vaatama seljataha, sest teine Red Bulli sõitja, kodupubliku ees kihutanud Sergio Perez jõudis kümmekond ringi enne lõppu löögiulatusse. Ühtegi tõsiselt võetavat rünnakut Perez Hamiltoni vastu siiski ei teinud.

Küll aga õnnestus Perezil boksipeatuste tõttu mõned ringid võidusõitu juhtida. Nii sai temast esimene mehhiklane, kes kodusel GPl liidrikohal sõitnud.

Neli etappi enne hooaja lõppu on Verstappen kogunud 312,5 punkti. Hamilton jääb temast 19 silma kaugusele. Kolmandal kohal on 185 punktiga Bottas, neljandal 165 punktiga Perez.

Enne võidusõitu:

Eesti aja järgi eile õhtul sõideti F1-sarja Mehhiko GP kvalfikatsioon, kus parimat aega näitas Mercedese piloot Valtteri Bottas.

Bottase võiduajaks oli 1.15,875. Teisele kohale tuli tema tiimikaaslane Lewis Hamilton. (+0,145).

Teisest reast saavad rajale Red Bulli piloodid Max Verstappen (+0,350) ja kodurajal sõitev Sergio Perez (+0,467). Viienda koha võitles välja AlphaTauri sõitja Pierre Gasly (+0,581), kellele järgnes Ferrari piloot Carlos Sainz (+0,886).

Esimeses kvalifikatsioonivoorus jäi võistlus korra umbes 15 minutiks seisma, sest tugeva avarii tegi Aston Martini piloot Lance Stroll, kelle võistlusmasin raja kõrvale seisma jäi.