Tore tunnustus: Kotsarit võrreldakse Euroopa korvpalli legendaarse tsentriga

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Maik-Kalev Kotsar (palliga) EuroCupil mänguhoos.
Maik-Kalev Kotsar (palliga) EuroCupil mänguhoos. Foto: hamburgtowers.de

Maik-Kalev Kotsar ja Hamburg Towers jätkavad korvpalli EuroCupi täna õhtul võõral väljakul kuulsa Hispaania klubi Badalona Joventuti vastu. Kohtumise eelvaates pööratakse tähelepanu ka Eesti koondise keskmängijale.

Tasub meenutada, et juba hooaja eel ilmunud tutvustavas ülevaates toodi Kotsar välja kui üks võistkonna ohtlikumaid mängijaid. Eurosarja debüüt läkski kenasti. Hamburg pidi küll möödunud nädalal Serbia suurklubile Belgradi Partizanile kodusaalis 97:106 alla vanduma, kuid meie mees kogus 25 minutiga korralikud 14 punkti, 2 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Kuigi lihtsaid vastaseid EuroCupil polegi, peetakse Željko Obradovici tüüritavat Partizani kogu turniiri suurimaks favoriidiks. Aga nimekaid tegijaid jagub ka Joventuti ridadesse kõvasti. Eesti korvpallisõbrad ootavad eelkõige 24-aastase Kotsari duelli väga kogenud Horvaatia keskmängija Ante Tomiciga. Piilume 34-se, 217-sentimeetrise palluri CVsse.

Ante Tomic palliga.
Ante Tomic palliga. Foto: Jose Luis Contreras/ZUMA Wire/Scanpix

Vundamendi ladus Tomic kodumaal Zagrebis aastatel 2004–2010. Seejärel on ta mänginud Euroopa kõige teravamas tipus: Hispaania kõrgliigas ja Euroliigas. Esimesel kahel hooajal kaitses ta Madridi Reali, seejärel pikalt (2012–2020) Barcelona värve. Tunamullu lõi kõrge korvpalli IQga mängumees käed Joventutiga.

Lisaks võistkondlikele saavutustele leiab Tomici auhinnakapist hulganisti individuaalseid tunnustusi. Ta on valitud Aadria liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks (2009), kahel korral Euroliiga (2013, 2014) ja neljal puhul Hispaania meistrivõistluste (2011, 2013, 2017, 2018) sümboolsesse viisikusse.

Tänase mängu eelvaates tuuakse ühe olulisema duellina välja just Tomic vs. Kotsar.

«Pärast muinasjutulist Euroliiga karjääri on Joventuti tsenter Ante Tomic ohtlik jõud EuroCup'il. Eelmisel nädalal panustas ta võidumängus Trento vastu vaid 19 minutiga 13 punkti, 8 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu,» seisab liiga kodulehel.

«Hamburgi tsenter Maik Kotsaril algas alles teine aasta profitasemel, ent ta tegi tugeva EuroCup'i debüüdi, tabades viskeid 10st 7 ja tuues 14 punkti. Mõlemad on keskmängija kohta tipptasemel söötjad, kelle esitus avaldab meeskonnale suurt mõju. Kotsaril ei pruugi olla Tomici suguse suure ja osava mängija vastu tegutsemise kogemust, mistõttu võib mängu tulemus suuresti sellest duellist oleneda.»

Tomici tänavuse hooaja statistika Hispaania kõrgliigas: 7 mängu, 23,6 minutit, 12,1 punkti, 5,9 lauapalli, 4 resultatiivset söötu.

Kotsari tänavuse hooaja statistika Saksamaa kõrgliigas: 4 mängu, 26,5 minutit, 10,3 punkti, 6 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu.

Joventuti ja Hamburgi vahelises kohtumises visatakse pall mängu kell 22.