Finaalide needuse lõplikult murdnud Kontaveit jõudis Kanepile järele

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Anett Kontaveit WTA-turniiri võidukarikaga.
Anett Kontaveit WTA-turniiri võidukarikaga. Foto: EVGENIA NOVOZHENINA/Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit on tänavuse aasta teisel poolel näidanud hiilgavat tennist. Moskva WTA-turniiri võit oli viimase kahe kuu jooksul juba kolmandaks!

Veel 27. augustil oli Kontaveidi auhinnakapis vaid üks tiitel, mis pärines 2017. aastast. Kahetsusväärselt väike number arvestades, et finaali oli ta jõudnud koguni kaheksal korral. Tõsi, veebruarikuine Grampians Trophy esikohamatš jäi ära, ent üldist õnnestumise protsenti see märkimisväärselt poleks muutnud.

Kõik muutus päevast, mil meie esinumber alustas koostööd venelasest juhendaja Dmitri Tursunoviga. Efekti saamiseks ei möödunud kaua. Juba teisel ühisel turniiril, Clevelandis teenis 28. augustil Kontaveit esikoha.

Järgmine triumf saabus täpselt neli nädalat hiljem. Ridamisi tipptegijaid maha murdnud eestlanna oli parim ka Ostravas. Ja taas möödus vaid 28 päeva, kui Kontaveit sai peakohale tõsta Kremli turniiri karika.

Kui vahepeal libises käes viis järjestikust finaali, siis viimased kolm õnnestumist tõestavad: needus on murtud! Ühtlasi tõusis Kontaveit neljanda WTA-tiitliga samale pulgale Kaia Kanepiga.

Homme avaldatavas maailma edetabelis tõuseb meie esinumber 14. kohale, millest kõrgemale ta veel varasemalt jõudnud polegi. Lisaks püsib õhus väga suur võimalus, et Kontaveit tagab koha aastalõputurniiril.