Kindlustusseltsid: koroona pani inimesed elu kindlustama (2)

BNS
Copy
Põhja-Tallinna regionaalhaigla koroonaosakonnas.
Põhja-Tallinna regionaalhaigla koroonaosakonnas. Foto: Madis Veltman

Eesti Kindlustusseltside Liidu hinnangul on inimeste huvi elukindlustuse vastu koroonaperioodil kasvanud.

Eesti Kindlustusseltside Liidu statistika järgi oli tänavu esimese poolaasta seisuga jõus 149 600 elukindlustuse lepingut, mis tähendab, et koroonaeelse, kahe aasta taguse ajaga võrreldes on lisandunud 5500 lepingut.

Kindlustusseltside liidu tegevjuhi Mart Jesse sõnul mõtlevad inimesed koroona tõttu rohkem oma tervisele ja pere heaolule.

«Vaatamata ebastabiilsele ajale jätkab elukindlustus kasvu, samas Lääne-Euroopaga võrreldes on arenguruumi veel palju,» ütles Jesse.

Viimase kümne aasta võrdluses on elukindlustuse lepingute arv kasvanud kahekordseks ja maksete summa lausa kolmekordseks. Kui 2010. aasta lõpus oli kehtivaid elukindlustuse lepinguid 65 000 ja kindlustusmakseid laekus kokku 7 miljonit eurot, siis 2020. aasta lõpu seisuga oli kehtivaid lepinguid 147 000 ja kindlustusmakseid kokku 21 miljonit eurot.

Elukindlustusest piisab kaheks aastaks

Swedbanki riskikindlustuse valdkonnajuhi Eleriin Reinmanni sõnul võiks kindlustussumma katta vähemalt kahe aasta sissetuleku ja kõik finantskohustused.

«Kui juhtub halvim ja inimene sureb, siis elukindlustuse eelis võrreldes pärimisega on see, et see ei kuulu pärandvara hulka ja surma korral makstakse vajalike dokumentide olemasolul kindlustussumma välja kõigest paari päevaga,» selgitas Reinmann.

Tänavu tõi Ergo kindlustus esimesena Eestis turule vähikindlustuse, sest pahaloomuliste kasvajate levik on kasvutrendis. «Kui tõesti klient peaks saama pahaloomulise kasvaja diagnoosi, siis tal on kohe võimalik minna täiendavatele uuringutele ja vajadusel alustada ravi, ilma et peaks mõtlema, kust leida selleks raha,» ütles Ergo elukindlustuse riskijuht Marek Viik, kelle sõnul on vähikindlustuse üks eelistest lai kaitse, mille alla kuuluvad automaatselt ka kliendi alaealised lapsed.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles