Dobeles "Tenax" EHF Eiropas kausā iekļūst trešajā kārtā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas handbola klubs Dobeles "Tenax" .
Latvijas handbola klubs Dobeles "Tenax" . Foto: Dobeles Tenax/Facebook

Sestdien, 23. oktobrī, spēcīgākais Latvijas handbola klubs Dobeles "Tenax" EHF Eiropas kausa otrās kārtas atbildes spēlē savā laukumā pārspēja Mogiļevas "Mašeka" vienību un iekļuva trešajā kārtā.

"Tenax" savā laukumā sestdien ar 34:25 (17:13) pārspēja "Mašeka" komandu. Divu spēļu summā ar 56:52 uzvarēja dobelnieki.

Dobeles komandas labā astoņus vārtus guva Nils Aivis Miķelsons, septiņus pievienoja Austris Tuminskis, sešus - Nils Kreicbergs, bet pa pieciem - Egīls Politers un Oskars Arājs.

Viesiem rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Artjoms Rabuška, bet Jaroslavs Čaikovskis un Daņiils Kiričenko sakrāja pa trim vārtiem.

Pirmajā puslaikā pēc Austra Tuminska un Nila Miķelsona gūtajiem vārtiem mājinieki panāca 2:0, taču viesi atbildēja ar trim gūtiem vārtiem - 3:2 pēc Jaroslava Čaikovska metiena.

Desmitajā minūtē pēc Ņikitas Pančenko metiena mājinieki atguva divu vārtu vadību - 5:3, turpinot atrasties vadībā visu spēles laiku, atskaitot puslaika vidu, kad viesi divreiz panāca neizšķirtu (10:10 un 11:11).

Mājinieki guva trīs vārtus pēc kārtas (14:11), līdz puslaika beigām pēc Egīla Politera metiena sakrājot četru vārtu pārsvaru - 17:13.

33. minūtē pirmoreiz mačā dobelnieki pēc Miķelsona metiena panāca plusus divu spēļu summā - 19:13.

Pančenko divu minūšu noraidījuma laikā jau 23:15 panāca Miķelsons, liekot viesiem pieprasīt pārtraukumu. Tomēr 43.minūtē pēc vārtsarga Vadima Kotova gūtajiem vārtiem cīņa atsākās no jauna - 24:19.

Mājiniekiem teicami vārtos stāvēja Mārtiņš Ozoliņš, atvairot arī izgājienu viens pret vienu.

Vārtu starpībai pārsvarā svārstoties piecu - sešu vārtu robežās, līdz astoņiem (31:23) tā pieauga 54.minūtē, kad septiņu metru soda metienu neiemeta Tuminskis, taču pats notvēra vārtsarga atvairīto bumbu un raidīja to vārtos.

Viesi neastspēlējās, dobelniekiem iekļūstot trešajā kārtā.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā Mogiļevā "Tenax" zaudēja ar 22:27 (9:11).

Lai kvalificētos turnīra trešajai kārtai, dobelniekiem bija jāgūst uzvara divu spēļu summā.

2020./2021.gada sezonā Dobeles klubs šajās sacensībās izstājās trešajā kārtā, ar 23:31 piekāpjoties Krievijas klubam Sanktpēterburgas "Ņeva" un atbildes spēlē savā laukumā uzvarot ar 30:29.

Pretinieku vienība pagājušajā EHF Eiropas kausa sezonā arī trešajā kārtā piedzīvoja divus zaudējums (28:31 un 28:30) pret Saratovas SGAU komandu no Krievijas, nekvalificējoties astotdaļfinālam. Savukārt Baltkrievijas čempionātā "Mašeka" finišēja piektajā vietā.

"Tenax" 2020./2021. gada sezonā uzvarēja Latvijas čempionātā un Latvijas kausa izcīņā.