Maailmarekordi omanik tuli esmakordselt maailmameistriks

Ashton Lambie.
Ashton Lambie. Foto: Thibault Camus/AP/Scanpix

Augustis trekisõidu 4 km individuaalse jälitussõidu maailmarekordi ajale 3.59,930 viinud ameeriklane Ashton Lambie krooniti reede õhtul Prantsusmaal Roubaix’ velodroomil samal alal esmakordselt maailmameistriks.

Ashtoni võiduajaks oli 4.05,060, edestades finaalsõidus itaallast Jonathan Milani (4.06,149). Seejuures jäi ameeriklane algul tagaajajarolli, kuid itaallane väsis viimasel kilomeetril ja lasi maailmarekordimehe endast mööda. Viimati võitis ameeriklane jälitussõidus kulla 11 aastat tagasi, kui esikoha teenis Taylor Phinney. Tiitlikaitsja Filippo Ganna pidi seekord leppima kolmanda kohaga, alistades pronksisõidus šveitslase Claudio Imhofi.

Meeste 1 km paigaltstardiga sõidus teenis teist korda karjääri jooksul maailmameistritiitli hollandlane Jeffrey Hoogland ajaga 58,418. Ta edestas hõbeda pälvinud Trinidad ja Tobago ratturit Nicholas Pauli 1,373 sekundiga, kes võitis seejuures oma riigile ajaloolise esimese medali. Kolmanda koha teenis endine maailmameister Joachim Eilers (+1,590).

Meeste punktisõidus teenis Prantsusmaale sel alal 17-aastase vaheaja järel taas kuldmedali Benjamin Thomas, kelle järel said kahvatumad medalid belglane Kenny De Ketele ja hollandlane Vincent Hoppezak. Meeste punktisõit oli 160 ringi ehk 40 kilomeetrit, mille jooksul oli 16 vahefinišit. Kui sõita jäi 29 ringi, juhtis De Ketele veel prantslast ühe punktiga, kuid seejärel pööras Thomas olukorra enda kasuks ja võitis võistluse lõpuks 94 punktiga. De Ketelel oli silmi 84 ning Hoppezakil 35.

Naiste omniumis võitis karjääri teise maailmameistritiitli britt Katie Archibald, kelle ülekaal konkurentide vastu oli mäekõrgune. Viimane ala, punktisõit keeras aga kogu eelneva paremusjärjestuse tagurpidi. Peagrupile kaks ringi sisse sõitnud belglanna Lotte Kopecky kerkis kaheksandalt kohalt teiseks ning kolmandaks langes Elisa Balsamo. Lõpufiniši võitnud prantslanna Clara Copponi pidi seekord leppima kodumaal neljanda kohaga.

Naiste sprindis kaitses tiitlit sakslanna Emma Hinze, kes sai finaalis jagu kaasmaalannast Lea Sophie Friedrichist. Pronksi teenis kanadalannast olümpiavõitja Kelsey Mitchell, kes jättis medalita kaasmaalanna Lauriane Genesti.

Laupäeval jagatakse MM-il medalikomplektid meeste omniumis, naiste 500 m paigalstardiga sõidus, naiste madisonis ja naiste individuaalses jälitussõidus.