BLOGI ⟩ Kaks eriilmelist setti mänginud Kontaveit jõudis Moskvas veerandfinaali

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Anett Kontaveit jõudis Mosvka turniiril veerandfinaali.
Anett Kontaveit jõudis Mosvka turniiril veerandfinaali. Foto: ANATOLIY MEDVED/SIPA/Scanpix

Moskvas peetava tenniseturniiri kaheksandikfinaalis alistas Anett Kontaveit (WTA 20.) Serbia juurtega sakslanna Andrea Petkovici (WTA 79.) 6:1, 6:4. Kohtumise käigu leiab allolevast blogist.

Enne mängu

Turniirile vabapääsmega peale saanud Kontaveit alistas avaringis vaatamata mõningatele raskustele Tokyo olümpia paarismängu võitja Katerina Siniakova (WTA 50.) kindlalt 6:3, 6:3. Matš kestis vaid tund ja 13 minutit.

Petkovici esimese ringi kohtumine kulges ootamatult. Ta kaotas Jelena Ostapenkole avaseti 2:6, kuid võitis järgmise 6:0. Pärast pooleteise tunni pikkust madistamist andis lätlanna aga vastasele kolmanda vaatuse 0:2 seisult loobumisvõidu.

Kontaveit on varem Petkoviciga kohtunud vaid korra. 2017. aastal jäi Rooma turniiril peale Eesti esireket 6:3, 6:4.

Septembris 34. sünnipäeva tähistanud Petkovici paremad ajad jäävad mitme hooaja taha. 2015. aastal hoidis ta maailma edetabelis üheksandat kohta. Sakslanna auhinnakapist leiab seitse WTA-tiitlit.