LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Mārtiņš Dzierkals
Mārtiņš Dzierkals Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Ar vārtu guvumu otrdien, 28. septembrī, Plzeņas "Škoda" komandai uzvaru izcīnīt palīdzēja latviešu uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals.

Plzeņas vienība mājās ar 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) uzveica Hradeckrālovas "Mountfield".

Dzierkals vārtus guva otrā perioda piektajā minūtē, kad vairākumā ar tālu un zibenīgu metienu panāca 2:1. Viņš šajā cīņā uz ledus pavadīja 19 minūtes un 51 sekundi, ar pieciem metieniem visvairāk apdraudēja viesu vārtus, bloķēja vienu pretinieku raidījumu un dueli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latviešu uzbrucējs sezonas pirmajās deviņās spēlēs guvis četrus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles.

Citā mačā savus pirmos vārtus sezonā guva aizsargs Uvis Jānis Balinskis, kura pārstāvētā Litvīnovas "Verva" viesos ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Māra Bičevska pārstāvētajai "Mlada Boleslav".

Balinskis vārtus guva otrā perioda priekšpēdējā minūtē, ar tālu raidījumu panākot 2:2. Latvijas aizsargs 23 minūtēs un 26 sekundēs sešreiz meta pa vārtiem, bloķēja piecus raidījumus un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2 - šajos trīs statistikas rādītājos viņš bija labākais komandā.

Bičevskis 14 minūtēs un 40 sekundēs divreiz meta pa vārtiem, uzvarēja 12 no 22 iemetieniem, tika pie divām soda minūtēm un negatīva lietderības koeficienta -1.

Uzvaru otrdien svinēja aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvēto Česke Budejovices "Motor", kas izbraukumā ar 4:1 (2:0, 0:1, 2:0) pieveica Brno "Kometa". Bindulis spēlēja 17 minūtēs un 52 sekundes, izpildīja divus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Turpretī zaudējumu piedzīvoja uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Vītkovices "Ridera", kas viesos ar 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) atzina Prāgas "Sparta" pārākumu. Bukarts 17 minūtēs un 46 sekundēs veica piecus metienus, bloķēja vienu metienu un tika pie negatīvas lietderības -1, kamēr Galviņam 17 minūtēs un 21 sekundē bija divi metieni pa vārtiem, divi bloķēti raidījumi, viens spēka paņēmiens, divas soda minūtes un neitrāls lietderības koeficients.

No latviešu komandām sezonas ievadā vislabāk klājies "Mlada Boleslav", kas ar 18 punktiem deviņās spēlēs atrodas pirmajā vietā.