BLOGI ⟩ Finaali sammunud Kontaveit ei andnud kahekordsele Wimbledoni tšempionile võimalustki (1)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: David W Cerny/Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) sammus Tšehhis Ostravas toimuval WTA-turniiril finaali, alistades poolfinaalis 6:0, 6:4 kodupubliku lemmiku Petra Kvitova (WTA 10.). Kohtumise käekäiguga saab pikemalt tutvuda allolevas blogiaknas.

Enne mängu:

Kontaveit ja Kvitova on varem omavahel kohtunud seitse korda ning kaalukausid on hetkel 5–2 tšehhitari kasuks. Viimati madistati tänavu Doha turniiri veerandfinaalis, kus Kvitova võitis pea kaks tundi kestnud matši 6:3, 3:6, 6:2.

Pärast eilset veerandfinaalmatši lausus Kontaveit, et ootab järgmist kohtumist juba pikisilmi ning hea enesetunne tiivustab teda tegema suurepärast tulemust. «Publik on homme tema poolt, mis on ka loogiline. Ta on väga head mängu teinud, kindlasti tuleb keeruline mäng. Olen tema vastu päris palju mänginud.

Kui Petral on hea päev ja ta tunneb palli hästi, siis ma arvan, et mina lihtsalt saan endast parima anda, lähen igal juhul võitlema. Mul on hea tunne väljakul ja ma olen nautinud võistlemist. Homne mäng, kas tuleb võit või kaotus, ei ole teistmoodi,» ütles Kontaveit.

Teise finalisti selgitavad Iga Swiatek (WTA 6.) ja Maria Sakkari (WTA 12.), kelle matš algab Tšehhis kell 15.00. Selle kohtumise pikkusest sõltub ka Kontaveidi ja Kvitova duelli täpne algusaeg.