Sügisel väärtustame ettevõtjaid

Eva Samolberg
, peatoimetaja
Copy
Maakonna tublimad ettevõtjad kuulutatakse välja auhinnagalal. Pildil 2019. aasta tseremoonia, mullu tuli üritus koroonapiirangute tõttu paraku ära jätta.
Maakonna tublimad ettevõtjad kuulutatakse välja auhinnagalal. Pildil 2019. aasta tseremoonia, mullu tuli üritus koroonapiirangute tõttu paraku ära jätta. Foto: Ain Liiva

Alates 2018. aastast on Virumaa Teataja koostöös SA-ga Lääne-Virumaa Arenduskeskus ja Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liiduga tõstnud esile maakonna tublimaid ettevõtjaid. Erandiks pole ka tänavune aasta ning ettevõtluskonkursil asutakse taas maakonna parimaid otsima.

Alates eilsest on võimalik kõigil esitada kandidaate 2021. aasta ettevõtluskonkursile. Tublisid tegijaid saab esile tõsta eri kategooriates, milleks on aasta ettevõte, aasta toidutoode, aasta toode laiemalt, julge alustaja, pühendunud juhendaja, tubli töötaja ja aasta õpilasfirma. Kandidaatide esitamine kestab 8. oktoobrini ning pärast žürii langetatud otsust kuulutatakse võitjad välja 12. novembril toimuval auhinnagalal. Kuigi üritus toimub kinnisena, on kõigil võimalik sellest osa saada Virumaa Teataja digilehe vahendatava otseülekande kaudu.

Traditsiooniliselt on ettevõtluskonkursil alati olnud läbiv teema, tänavu on selleks “Lääne-Virumaa ettevõtlus oli, on ja jääb”. Maakondliku arenduskeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Heli Eigi rääkis, et teema valikul sai määravaks tõsiasi, et siinsed ettevõtjad on vastupidavad, ettevõtted on jätkusuutlikud ning hakkama saadakse ka raskustega. Eigi sõnul on talle südameasjaks, et ettevõtlus­auhindade puhul märgataks ja tõstetaks esile eelkõige ettevõtjaid kui inimesi. “Ettevõtted pole pelgalt äriühingud, nende taga on inimeste pühendumine ja töö, mida tuleb tunnustada,” ütles Eigi.

Pikaajalise kogemuse toel teadis Heli Eigi lausuda, et raskused ei ole kindlasti kuhugi kadunud ning ees seisab pöördelisi hetki. “Elu kallineb, ees seisab rohepööre ja palju sellist, mille tõttu peame piirkondlikult eriliselt kokku hoidma,” kõneles arenduskeskuse juht.

Ettevõtted pole pelgalt äriühingud, nende taga on inimeste pühendumine ja töö, mida tuleb tunnustada.

Heli Eigi

SA Lääne-Virumaa Arenduskeskus juht

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Hõbemägi kommenteeris, et ettevõtlust tuleb väärtustada eelkõige kui üht meie toimiva ühiskonnakorralduse alustala. “On äärmiselt oluline, et ka maakonna tasandil saame paljusid ettevõtjaid ja ettevõtteid esile tõsta ning tunnustada, olgu selleks siis ka maakondliku ettevõtlusgala korraldamine,” lisas ta.

Aasta ettevõtteks on maakonnas seni kuulutatud näiteks AS Aru Grupp 2019. aastal, mullu aga OÜ Palmse Mehaanikakoda. Mõlema ettevõtte puhul on väärtuslik kohaliku tööjõu rakendamine. Aunimetus aasta ettevõte ongi kasutusele võetud selleks, et tunnustada ettevõtet, mis on Eesti kapitalil põhinev ja maakonnas hinnatud tööandja. Auhinna saab ettevõte, mille tegevus on piirkonnale avaldanud olulist mõju ja mis tegutseb maakonnale tähtsas valdkonnas.

Kandidaate on võimalik esitada arenduskeskuse kodulehel asuvate veebilinkide kaudu, e-posti aadressil info@arenduskeskus.ee ja telefonil 325 8028. Lääne-Viru maakonna parimate ettevõtjate, toodete, juhendajate tunnustamise statuut ning Lääne-Viru maakonna rinnamärkide “Hea ettevõtja” ja “Tubli töötaja” statuut on samuti täies mahus leitavad arenduskeskuse kodulehel.

Viis nominenti auhinnale “Aasta ettevõte” valib SA Lääne-Viru Arenduskeskus, auhinna saaja otsustab komisjon, kuhu kuuluvad Luminori esindaja, Virumaa Teataja peatoimetaja, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juht Einar Vallbaum, SA Lääne-Viru Arenduskeskus juht Heli Eigi, Wesenbergi klubi esindaja ning mulluse võitja Palmse Mehaanikakoda OÜ esindaja.

Aasta toote või teenuse väljaselgitamiseks valib komisjon kuni kümme nominenti ja võitja selgub komisjoni otsusel. Parim toidutoode valitakse Virumaa Teataja veebilehel toimuva rahvahääletuse teel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles