EM-tiitli võitnud Lucas Leok kordas 22 aastat hiljem isa saavutust: ta on minust viis aastat ees

Aigar Leok (keskel karikaga) ja Lucas Leok (keskel diplomiga).
Aigar Leok (keskel karikaga) ja Lucas Leok (keskel diplomiga). Foto: MXGP.com

Nädalavahetusel tuli Leokite motodünastiasse kuuluv Lucas Leok EMX65 võistlusklassis Euroopa meistriks. 1999. aastal võitis 80 cm3 klassi EM-tiitli Lucase isa Aigar Leok. Intervjuus Kuku raadio «Piloodile» ütles Aigar, et üheksa-aastane poeg on temast isegi arengust ees, sest ta ise oli 1999. aastal Euroopa meistriks tulles 14-aastane.

Aigar Leok tuli 1999. aastal 80cm3 klassi Euroopa meistriks ning oli ühtlasi esimene eestlane, kes nii prestiižse auhinna võitnud. Aigari poeg Lucas on nüüdseks motokrossiga tegelenud seitse aastat ning esimesel suurvõistlustel kohe Euroopa meistriks tulemine oli suur üllatus kõigile.

«Väga uhke on tunne. Poiss käib isa jälgedes, aga teeb neid samme juba enne mind. Mina oli Euroopa meistriks tulles 14-aastane, poiss sai üheksaselt oma tiitli kätte. Viie aastaga on minust ees,» ütles Aigar Leok «Piloodile».

«See oli meil esimene välismaal võistlus. Kedagi polnud näinud, vastastest ei teadnud midagi. Ei osanud midagi oodata. Aga selline üllatus oli päris suur pauk,» ütles Aigar Leok lisades, et eesmärk oli lõpetada esikolmikus ja mitte kukkuda.

Tiitlivõit oli kogu Leokite perekonnale vägev saavutus ning laupäevase triumfi järel tuli tervitusi igast maailmanurgast. «Hästi palju oli õnnitlejaid. Terve Instagram ja kõik teised kohad olid neid täis. Ei tahtnudki sinna Instagrami üldse minna,» ütles Lucas Leok «Piloodile.»

Kuna EMX65 Euroopa meistrivõistlused toimusid samas kohas suure motokrossi MM-sarja etapiga, siis tulid värsket meistrit õnnitlema mitmed maailmaässad. «Antonio Cairoli, Jorge Prado, Kay de Wolf tulid kõik õnnitlema mind,» ei teinud Leok saladust. Isa Aigar lisas, et teda üllatas võistluse mastaap ning, et esindatud olid ka mitmed tsiklifirmad, kes soovivad noortele talentidele juba varakult silma peale panna.