Spordi lühiuudised: Solberg edutatakse WRC-rooli, Suninen liitub Hyundaiga

Oliver Solberg.
Oliver Solberg. Foto: Hyundai Motorsport

Solberg pääseb WRC-rooli, Suninen istub Hyundaisse

Veebruaris toimunud Lapimaa MM-etapil Hyundai i20 Coupe WRCga debüteerinud Oliver Solberg saab oktoobri keskel peetaval Hispaania rallil taas neljarattalist põrgulist taltsutada. Rootslase jaoks on see esimene asfaldil sõidetav MM-etapp WRC-autoga. Väike kogemus on Solbergil siiski olemas: juunis kihutas ta ka Alba rallil, kus noppis Ott Tänaku ees esikoha. «Fantastiline on uuesti WRC-auto rooli istuda. Kui ma Albal Hyundai WRCga sõitsin, oli see kogemus lihtsalt hämmastav. Ootan uut võimalust väga ja see saab olema võimas väljakutse,» lausus 19-aastane rallitalent.

Tänu sellele saab Hispaanias oma võimaluse ka augustis M-Spordist lahkunud Teemu Suninen, kelle roolida on Solbergist vabaks jääv Hyundai i20 Rally2 auto.

Tundus, et mäng on juba läbi, aga siis läks auto käima.

Martin Järveoja Kreeka ralli punktikatse stardis üle elatud ärevast hetkest.

Eestlased naasid EMilt kolme kullaga

Eesti ühe edukaima tehnikaspordiala kiirusmudelautode koondist saatis Poolas Piłas toimunud EMil suur edu. Klassis 1 tuli Euroopa meistriks Rain Teder, Lembit Vaheril jätkus pikk ja edukas karjäär, tema auhinnakapp täitus pronksmedaliga. Klassis 2 sai hõbemedali Andre Luman, klassis 3 tuli Euroopa meistriks Mart Sepp. Eestlastele kõige edukamaks kategooriaks kujunes klass 4, kus kuldmedalile tuli Tõnu Sepp, kelle medalikollektsioon jõudis nüüd kolmandasse kümnesse. Kaksikvõidu kindlustas meile Tiit Luman. Lisaks oli Eesti EMi edukaim koondis, edestades medalite arvestuses Ukrainat ja Šveitsi.

86:69 alistas Kalev/Cramo Meistrite liiga esimeses eelringis Lissaboni Sportingu. Järgmisena kohtutakse Montenegro suurklubi Bari Mornariga.

Kregor Zirk loobus EMist

Eesti tippujuja Kregor Zirk andis teada, et ei võta osa novembris toimuvatest ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlustest. «Minu järgmised kolm ja pool kuud saavad olema väga tiheda graafikuga eesotsas mitmete võistlustega erinevates maailma paikades. Kuna võistlemist on niigi palju ning minu eesmärk on teha enda parimad tulemused ISLi võistlustel, siis EMil osalemise asemel keskendun oktoobris ning novembri alguses treenimisele, et mitte riskida läbipõlemisega,» põhjendas 22-aastane Zirk oma otsust.

Verstappenile määrati karistus

Pühapäeval toimunud Itaalia GP 26. ringil leidis aset hirmuäratav olukord, kui Max Verstappeni vormel lendas üle Lewis Hamiltoni masina, puudutades sealjuures rehviga Mercedese Halo turvaraami. Kui vahetult pärast võistlust ühtegi karistust välja ei hõigatud, siis tagantjärele nähti hollandlasel ikkagi süüd. Seetõttu tuleb Verstappenil järgmisel etapil Sotšis startida väljasõidetud kohast kolm kohta tagantpoolt ehk kvalifikatsiooni võidu korral võtaks ta stardireal sisse neljanda positsiooni.