BLOGI ⟩ Lausvihma tõttu sõideti Belgia F1 etapil vaid neli ringi, võidu noppis Verstappen

Üle kolme ja poole tunni ning neli ringi väldanud Belgia GP võitis Red Bulli piloot Max Verstappen (paremal). Foto: CHRISTIAN HARTMANN/REUTERS/Scanpix

Pärast kuu kestnud suvepuhkust jätkus vormel 1 karussell 12. etapiga Belgias. Pühapäeval Spa ringrajal kallanud lausvihm segas võistlust sedavõrd palju, et kolme ja poole tunni jooksul sõideti vaid neli ringi ja needki ohutusauto kaitsvas varjus. Kummalise Grand Prix etapi võitis Max Verstappen (Red Bull), karjääri esimese poodiumikoha teenis George Russell (Williams), kolmas koht kuulus Lewis Hamiltonile (Mercedes). Postimees vahendas toimunut tekstipõhises otseblogis.

Enne võistlust:

Verstappen võitis kvalifikatsiooni ajaga 1.59,765. Teine oli 23-aastane Russell (+0,321) kelle jaoks oli muuhulgas tegu karjääri parima tulemuse kordamisega. Williamsi sõitja polnud enne tänast kvalifikatsiooni esireast startinud alates 2014. aastast kui Valtteri Bottas sõitis Saksamaa GP-l välja teise aja.

Kolmandana stardib homme rajale Lewis Hamilton, kes kaotas Russellile kõigest 0,013 sekundiga.

Vihmast räsitud kvalifikatsiooni kolmas voor venis ligi tunni pikkuseks, sest McLareni piloot Lando Norris kaotas masina üle kontrolli ja põrutas vastu rajapiirdeid. Kuna masinast pudenes tükke väga suure maa-ala peale, siis võttis rajajulgestajatel koristustöö tavapärasest kauem aega.