Viru jalaväepataljoni juulikuised sõdurid harjutavad Sirgalas üksikvõitleja oskusi

Piret Saul-Gorodilov
Copy
Maskeerumine on osa väljaõppest ja see on arvatavasti kogu ajasteenistuse kõige lõbusam osa. 
Maskeerumine on osa väljaõppest ja see on arvatavasti kogu ajasteenistuse kõige lõbusam osa. Foto: Kaitseväe peastaap

Viru jalaväepataljonis juulis teenistust alustanud peaaegu 300 sõdurit harjutavad Sirgalas automaadist R20 laskmist ja üksiksõduri oskusi. 

Välilaagri vastutava nooremleitnandi Robin Kinnuneni sõnul saavad sõdurid vajalike oskuste omandamisega hästi hakkama. "Hetkel tundub, et motivatsioon on kõrge, mis väljendub positiivses meeleolus ning soorituste kvaliteedis. Väljaõppe intensiivsus suureneb järk-järgult. Piltlikult öeldes alguses roomame ja siis kõnnime, et kursuse lõpuks ka jooksmiseni jõuda," sõnas ta. 

Eelmisel nädalal toimunud esimese välilaagri ajal keskenduti metsas hakkama saamisele ja õpiti vajalikke oskusi. Harjutati näiteks söögi tegemist, maskeerimist, magamisaseme püstitamist. Sel nädalal harjutavad sõdurid potentsiaalse vastase vastu tegutsemist üksikvõitleja tasandil.

"Laagri põhirõhuks on kolm laskeharjutust ja paralleelselt õpetame sõduritele erinevaid üksiksõdurile vajalikke oskusi nagu näiteks raadioside pidamine, tulejuhtimise käskluste andmine, tulepositsiooni valik ning telgi püstitamine," ütles nooremleitnant Kinnunen.

Ajateenija reamees Daniel Kozelski on esimese kahe teenistusnädalaga rahul. "Ma olen juba saanud endale häid sõpru. Teenistuskaaslased on toredad, väljaõpe ei ole konti murdev ning on üpris põnev. Eks varajane ärkamine oli alguses raske, aga nüüdseks oleme ka sellega harjunud. Mina olen rahul, et tulin vabatahtlikult teenistusse, ja arvan, et iga terve mees peaks oskama oma riiki vajadusel kaitsta," ütles reamees Kozelski.

Üksikvõitleja põhioskuste omandamine, ehk sõduri baaskursus, kestab seitse nädalat ja lõpeb 3. septembril. Baaskursuse vältel õpivad sõdurid tundma teenistusrelva, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ja omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest. Kursus lõpeb teoreetilisest ja praktilisest osast koosneva sõdurieksamiga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles