Issinbajeva kritiseeris olümpiavõitu jaganud sportlasi: kuidas saab sellise asjaga nõus olla

Siim Kaasik, Tokyo
Copy
Mutaz Essa Barshim (vasakul) ja Gianmarco Tamberi.
Mutaz Essa Barshim (vasakul) ja Gianmarco Tamberi. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Tokyo olümpiamängude kõrgushüpe on ka päevi hiljem kuum teema. Võistlust, kus jagamisele läks kaks kuldmedalit, kritiseeris teravalt kahekordne olümpiavõitja Jelena Issinbajeva.

Kaks päeva tagasi toimunud võistlusel hüppasid head sõbrad Mutaz Essa Barshim (Katar) ja Gianmarco Tamberi (Itaalia) eksimatult kuni kõrguseni 2.39, mida ei õnnestunugi kummalgi alistada. Kohtunik võttis sportlased jutule ning küsis, kas teeme ümberhüppamise. «Kas kahte kulda pole võimalik välja anda,» küsis seepeale Barshim. Tuli välja, et on küll.

Gianmarco Tamberi ja Essa Mutaz Barshim
Gianmarco Tamberi ja Essa Mutaz Barshim Foto: DIEGO AZUBEL

Viimati läks olümpiamängudel kergejõustikus kuldmedal jagamisele 109 aastat tagasi Stockholmis. Toona jagasid kümnevõistluse olümpiavõitu rootslane Hugo K. Weislander ja ameeriklane Jim Thorpe. Kuldmedal läks norralase Ferdinand Reinhardt Bie ja selle sama Thorpe jagamisele ka viievõistluses.

Teivashüppe maailmarekordinaine Issinbajeva ei mõista, kuidas saab üks sportlane olla valmis kuldmedalit jagama. «Minu ajal oli niimoodi, et kui sportlased jäid viiki, siis toodi latt aste madalamale. Nad oleksid pidanud hüppama esimese eksimuseni kõrgusel 2.35. Kui kumbki poleks kõrgust alistanud, tulnuks veel latt madalamale tuua,» rääkis Isinbajeva TASSile.

«Ma ei saa aru, kuidas on võimalik välja anda kaks kuldmedalit. Jah, sportlased ise saavad otsustada, kas ümberhüppamine toimub. Kuidas on võimalik sellega mitte nõustuda. Tehnilistel aladel peaks võitlus käima lõpuni,» sõnas Ateenas ja Pekingis olümpiakulla ning Londonis pronksi võitnud venelanna.

Kui medalijagamises olnuks mängus ka kolmandaks tulnud valgevenelane Maksim Nedasekau (ka tema sai kirja 2.37, kuid eksis korra kõrgusel 2.35 – toim), polekski ehk selline asi arutluse all olnud. Kuid Barshim ja Tamberi on omavahel head sõbrad.

«Olümpiavõidu jagamine sõbraga teeb selle isegi veelgi ilusamaks. See on maagiline,» lausus Tamberi intervjuus AP-le.

Barshimi sõnul on itaallane lausa tema üks paremaid sõpru. «Oleme peaaegu alati koos. Meie olümpiavõit kannab edasi tõelist spordivaimu,» teatas ta. Mehed tutvusid 2010. aastal Kanadas toimunud juunioride MMil. Kolm aastat tagasi käis Tamberi Barshimi pulmas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles