Ken Torn – Timo Taniel juhivad Itaalias kindlalt ERC Junior arvestuses

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja

Torn – Taniel võitsid hoolimata tehnilisest murest kõik laupäevased kiiruskatsed. Eestlaste Ford Fiesta Rally3 autol olid hommikuse ringi katsetel roolivõimu probleemid. Edu lähimate jälitajate ees enne pühapäevaseid katseid on 45,8 sekundit.

Reede õhtul anti Itaalias, Roomas start Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmandale etapile.

ERC Junior arvestuse hooaja liider Ken Torn võistleb Roomas koos Timo Tanieliga. Hooaja kahel esimesel ERC etapil Torni kõrval istunud Kauri Pannas jääb hooaja kolmandalt etapilt eemal isiklikel põhjustel.

Pärast reedel avakatsena sõidetud 2,72 km pikkust publikukatset jätkus võistlus laupäeval kuue kiiruskatsega. Kui reedel toimis Torn – Tanieli Ford Fiesta Rally3 laitmatult, siis laupäeval said eestlased avakatset sõita mõned kilomeetrid, kui autol tekkis roolivõimu probleem.

Hoolimata tehnilistest probleemidest võitsid Torn – Taniel kõik kolm hommikuse ringi katset.

Pärast lõunapausi said eestlased katseid läbida probleemide vabalt ja suurendasid enda edu ERC Junior klassis päeva lõpuks 45,8 sekundini. Üldarvestuses hoiavad Torn – Taniel 37.kohta.

Rally di Roma Capitale 2021 jätkub pühapäeval seitsme kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 123,19 katsekilomeetrit.„Tänane täispikk võistluspäev ei olnud päris mure vaba. Päeva esimene pool tuli sõita suuresti ilma roolivõimuta, kuid meeskond tegi lõunapausil head tööd ja pärastlõunal enam muresid ei olnud. Päeva teises pooles saime sõita ja nautida," ütles Torn.