BLOGI ⟩ Vips lõpetas Suurbritannia GP põhisõidu seitsmendal kohal (1)

Postimees Sport
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: Getty Images/Red Bull Content Pool

Vormelisõitja Jüri Vips teenis F2 Suurbritannia GP põhisõidus seitsmenda koha. Üldarvestuses langes ta nädalavahetusega koha võrra viiendaks.

Võidusõitu üheksandalt kohalt alustanud eestlane kaotas stardiga kaks positsiooni, kuid tark boksipeatuse taktika aitas ta tagasi punktikohale.

Nimelt püsis Vips võimalikult kaua rajal ning suutis vanematest rehvidest hoolimata sõita kiireid ringiaegu. Boksi saabus Vips alles kümme ringi enne võidusõidu lõppu. Kui kõik sõitjad olid oma peatuse ära teinud, oli Vips juba kaheksandal kohal.

Vahepeal ka kiireimat ringiaega omanud eestlane suutis neli ringi enne lõppu mööduda ART sõitjast Théo Pourchaire’st, lõpetades võidusõidu seitsmendal kohal.

Eilse esimese sprindisõidu lõpetas teiselt kohalt startinud Vips poodiumi teisel astmel. Pärastlõunasele sprindile startis ta üheksandalt kohalt, kuid tuli üle finišijoone kuuendana.

Üldarvestuses langes Vips Suurbritannia GP-ga viiendaks.

Enne võistlust:

Eilsel kvalifikatsioonil pandi paika esimese sprindi- ja põhisõidu stardijärjekord. Pühapäevasele põhisõidule läheb Vips kvalifikatsioonis välja sõidetud üheksandalt positsioonilt, esimese sprindisõidu esikümne stardijärjekorra saamiseks pöörati aga ajasõidu esikümme ringi ehk Vips läheb selles sõidus rajale teisena.

Esimene sprindisõit algab laupäeval Eesti aja järgi kell 10.50 ja teine (selle stardijärjekord on esimese sprindisõidu pööratud esikümme) 16.45. Pühapäevane põhisõit saab lähte kell 12.50.

Vips tõusis F2-sarja tiitlinõudlejate sekka Bakuus sõidetud eelmise etapiga. Seal võitis ta teise sprindisõidu ja põhisõidu ning on praegu üldarvestuses 63 punktiga neljas. Liider Guanyu Zhoul on koos 78 silma.