JÄRELVAADATAV ⟩ Staaridest kubisev USA korvpallikoondis kaotas Prantsusmaale (10)

Sport

USA kaotas olümpiamängude korvpalliturniiri avavoorus Prantsusmaa koondisele 76:83.

Turniiri avapäeva viimane kohtumine pakkus närvide mängu kuni viimaste sekunditeni. Kohtumise avaveerandi võitis 22:15 USA ning ka poolajapausile mindi ameeriklaste kaheksa punktilises eduseis 37:45.

Kolmandal veerandajal näitas vinget mängu Prantsusmaa koondis, kes kontrollis veerandaja lõpus sündmuste käiku ja lubas USA-l visata vaid 11 punkti, viimast veerandit alustati prantslaste 62:56 juhtimisel.

USA tundus otsustaval veerandil teravam. Kui kohtumise lõpuni jäi veidi enam kui viis minutit, siis oli USA teinud 13:1 spurdi ning juhtis 69:63. Ent Prantsusmaa võitles end mängu tagasi, Guerschon Yabusele viskas neli punkti järjest.

Minut enne kohtumise lõppu suutis Prantsusmaa kahe puntiga 76:74 ette rebida ja enam juhtohje käest ei andnud. Järgnes USA pikk rünnak, kus peale visati viis korda, kuid ükski pall korvi ei jõudnud.

Viimane piisk karikasse oli 17 sekundit enne kohtumise lõppu, kui USA oli jäänud juba nelja punktiga maha. Damian Lillard libastus rünnakul, kaotas palli, kuid proovis mänguvahendit tagasi saada ent tegi Evan Fournieri vastu ebasportliku vea. Prantsusmaa võidunumbrid olid lõpuks 83:76.

Võitjate resultatiivsemaks kerkis Fournier, kes viskas 28 punkti, Rudy Gobert arvele jäi 14 ja Nando De Colo aitas koondist 13 punktiga. USA parimaks osutus 18 punktiga Jrue Holiday, kahekohalise punktiskoorini küündisid veel Bam Adebayo (12 punkti, lisaks kümme lauapalli), Lillard (11) ja Kevin Durant (10).

Enne mängu:

USA ja Prantsusmaa kuuluvad mõlemad A-alagruppi, mille ülejäänud kaks liiget on Iraan ja Tšehhi. Kohamängudele on asja kahel paremal, kuid sõltuvalt teiste alagruppide tulemustele võib play-off'i uksest sisse vupsata ka grupis kolmandaks jäänud koondis.

Omavahel on USA ja Prantsusmaa varem vastamisi läinud neljal puhul ning siiani on kaalukausid 3–1 ameeriklaste kasuks. Kahe koondise viimase vastasseisu, mis toimus 2019. aasta MMil, võitsid 89:79 aga prantslased.