Olümpiapääsme jagavad omavahel ära Leedu ja Sloveenia

Luka Doncic (keskel).
Luka Doncic (keskel). Foto: Toms Kalnins/SCANPIX

Kaunases toimuval olümpia kvalifikatsiooniturniiril selgusid finalistid. Poolfinaalides võitis Leedu 88:69 Poolat ja Sloveenia alistas 98:70 Venezuelat.

Leedu läks teisele poolajale vastu ühepunktilises eduseisu ja lasi kolmandal veerandajal vastastel visata vaid 6 punkti. Seal võideldi kätte kahekohaline eduseis, mida enam kodupubliku ees käest ei antud. Leedu resultatiivsemateks tõusid Domantas Sabonis 17 punkti ja 8 lauapalliga, Jonas Valanciunas lisas 15 silma ja 8 lauda. Poola suurim skooritegija oli A.J. Slaughter 19 punktiga.

Teises poolfinaalis võitis Sloveenia koondis kindlalt Venezuelat juhtides mängu algusest lõpuni. Luka Doncic tegi taaskord võimsa esituse kui kogus 23 punkti, 9 lauapalli ja 13 söötu. Venezuela suurimateks punktitoojateks olid Michael Carrera ja Pedro Chourio 16 punktiga.