BLOGI ⟩ Verstappen võttis Steiermargi GP-l hooaja neljanda esikoha

Max Verstappen võitis Steiermargi Grand Prix.
Max Verstappen võitis Steiermargi Grand Prix. Foto: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Scanpix

Täna sõideti Austrias vormel 1 MM-hooaja kaheksas etapp Steiermargi Grand Prix, mille võitis Max Verstappen (Red Bull). Talle järgnesid Lewis Hamilton (Mercedes, +35,473), Valtteri Bottas (Mercedes, +46,907) ja Sergio Perez (Red Bull, +47,434). Postimees vahendas võistlust tekstipõhises blogis.

Enne võistlust

Stardijärjekord

Kvalifikatsioonis sõitis kõige kiirema ringiaja välja Red Bulli esisõitja Max Verstappen, kes saab meeskonna koduetapile startida parimalt stardikohalt.

Ka vabatreeningutel head minekut näidanud Verstappeni parimaks ringiajaks jäi 1.03,841, tema järel tulid Mercedese sõitjad Valtteri Bottas (+0,194) ja Lewis Hamilton (+0,226). Verstappen kõrvalt saab aga rajale siiski Hamilton, sest Bottas sai karistada ja peab startima viiendalt stardiruudult.

Verstappeni ja Hamiltoni järel stardivad teisest reast Lando Norris (McLaren, +0,279) ja Sergio Perez (Red Bull, +0,327). Bottase kõrvalt kuuendalt kohalt alustab AlphaTauri piloot Pierre Gasly (+0,395).