BLOGI ⟩ Kregor Zirk teenis EM-finaalis kaheksanda koha ja parandas veelkord Eesti rekordit

Toimetas Karl Juhkami
Kregor Zirk.
Kregor Zirk. Foto: KIM HONG-JI/REUTERS/Scanpix

Sel nädalal Ungari pealinnas Budapestis toimuv pika raja ujumise EM algas Eestile edukalt. Meie mullune parim meesujuja Kregor Zirk uuendas 400 m vabaltujumises enda nimele kuulunud Eesti rekordit koguni kahel korral. Finaalis oli Zirgi aeg 3.48,35, mis andis kaheksanda koha.

Eelujumine:

21-aastane Zirk parandas oma senist tippmarki (3.51,12) peaaegu kolme sekundiga ning välja ujutud 3.48,39 tähendas hommikul kaheksandat tulemist ehk aitas ta edasi õhtusesse finaali. Eelujumiste kiireima aja sai kirja šveitslane Antonio Djakovic (3.47,23).

«Eelmine rekord oli töö pealt tehtud, teadsin, et olen kindlasti võimeline kiiremini ujuma. Aga selle ajaga olen väga rahul. 3.48 oligi eesmärk ja ma olen väga-väga rahul,» sõnas Zirk vahetult pärast ujumist ERRi sporditoimetusele

Olümpiamängude A-norm (3.46,78) jäi Zirgist pooleteise sekundi kaugusele.

Esmaspäeva hommikul oli võistlustules aga teisedki eestlased.

Naiste 50 meetri vabaltujumises sai Aleksa Gold 25,80ga 36. koha, Maria Romanjuk (26,31) oli 48. ja tiitlivõistluste debüüdi teinud 14-aastane Eneli Jefimova 27,38ga 56.

Meeste samal distantsil oli Daniel Zaitsev väga lähedal Maarjamaa tippmargi parandamisele. 28. koha andnud 25,62-st lõpuks siiski ei piisand ning Ralf Tribuntsovi 25,45 jäi siiski Eesti rekordina püsima. Alex Ahtiainen oli samal distantsil 26,42-ga 44.

Meeste 100 meetri rinnuliujumises sai Martin Allikvee kirja 1.02,11, mis andis 50. koha, Joonas Niine oli 1.02,50-ga 55. Naiste 100 m liblikujumises sai Alina Vedehhoba 1.02,76-ga samamoodi 50. koha.

Õhtune programm algab Budapestis kell 18. Meeste 400 meetri vabaltujumise finaal, kus ujub ka Zirk, saab oma lähte 18.09.