Viimases mängus Šveitsile kaotanud Eesti EM-finaalturniirile ei pääsenud

Toimetas Karl Juhkami
Šveitsi koondis sulges Eesti rünnakud ja teekonna EM-finaalturniirile.
Šveitsi koondis sulges Eesti rünnakud ja teekonna EM-finaalturniirile. Foto: CEV

Eesti naiste rahvuskoondis pidas oma viimase mängu EM-valikturniiril Valgevenes Minskis ning pidi tunnistama Šveitsi 3:1 (25:15, 23:25, 25:17, 25:22) paremust.

Et edasipääsulootust säilitada, vajas Eesti täna 3:0 või 3:1 võitu, seega jäädakse sel korral finaalturniirilt eemale.

Eesti alustas tavapärases algkoosseisus, kuhu kuulusid Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas ja libero Kristi Nõlvak.

Mäng algas meie jaoks raskelt, vastase serviga jäädi hätta ja 2:6 kaotusseisus kasutas Lorenzo Micelli mõtlemisaega. Pärast järgmist punkti tulid platsile Anu Ennok ja Merilin Paalo (Peit ja Miilen puhkama). Vahe kärises juba 13:6-le ning seda geimi enam päästa ei suudetud, servi vastuvõtt oli vaid 24% ja geimi võitis Šveits 25:15.

Teises geimis alustasid nurgaründajatest Peit ja Ennok, vastuvõtt paranes ja Eesti pääses Ennoki ässa järel ette 8:5. Laagi autirünnaku järel oli õige pea aga Šveits juhtimas 9:8 ja Micelli kutsus mängijad nõupidamisele. Edasi mindi punkt-punktis, Ennoki kaval löök andis meile 18:16 edu. Šveitsi vedas taas diagonaalründaja Maja Štork, kes viigistas 20:20, ent Hollase punkt viis Eesti uuesti kahe punktiga ette (22:20) ja Štorki eksimuse järel olime peal 23:20. Hollase blokkk tõi esimese geimpalli seisul 24:20, aga seegi edu suudeti käest anda – Šveits jõudis veel punkti kaugusele, ent Peit lõpetas geimi 25:23.

Kolmanda geimi alguses murti Eesti vastupanu taas tugeva serviga, šveitslannade kolm järjestikust ässa andsid neile 8:3 edu. Miileni vahetati Ennoki vastu platsile tagasi. Šveitsi edu kasvas 13:4-le ja siit enam tagasitulekut teha ei suudetud. Geim Šveitsile 25:17 ja sellega kadus Eesti jaoks ka edasipääsuvõimalus, Šveits kindlustas aga koha finaalturniiril.

Neljas geim kulges samuti Šveitsi dikteerimisel, Laagi rünnak vähendas vahe 8:11-le ja Mõnnakmäe äss ja Eesti blokk ühele punktile 10:11. Nurgaründajatest said mänguaega Paalo ja Silvia Pertens. Šveits kasvatas taas vahet, ent Eesti jõudis geimi lõpus Hollase punkti järel 20:20 viigini, ent geimi lõpp kuulus siiski Šveitsile, tulemuseks 25:22 ning kogu mäng 3:1.

Statistika:

Eesti rünnakuid vedas taas Kertu Laak, kes tõi 19 punkti (+15), 6 blokiga säranud Eliise Hollas lisas 13 punkti (+9), Liis Kullerkann 9 silma (+6). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 33-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 punkti ja servil löödi 4 ässa (eksiti 10 pallingul).

Šveitsi resultatiivseim oli 26 punkt (+19) toonud Maja Štork, 17 punkti lisasid nii Korina Perkovac kui Laura Künzler, Šveitsi vastuvõtt oli 40% nagu ka rünnakuprotsent. Blokist saadi punkte 9 ja servilt 12 (eksimusi tehti pallingul 13).