Toimetas Karl Juhkami

Rapla Avis Utilitase mehed said täna koduses Sadolini spordihoones kaela Eesti korvpalli meistrivõistluste kolmanda koha medalid. Pronksiseeria otsustavas viiendas mängus olid Toomas Annuki hoolealused 84:81 üle Rakvere Tarvast.

Otsustavas kohtumises sai pakkudelt paremini minema Rakvere, kes võitis avaveerandi 19:12. Poolajaks polnud sellest eduseisust aga alles enam midagi: vastupidi, Tarva mehed läksid riietusruumi 35:38 kaotusseisus.

Teisel poolajal hakkas Rakvere õhuke koosseis – hüppeliigese vigastuse tõttu ei löönud taas kaasa Tormi Niits, seega üritas peatreener Juriš Umbraško esiti läbi ajada seitsme mehega – aina rohkem tundma anda ning kolmanda veerandaja lõpuks oli Rapla eduseis juba 67:49.

Veel poolteist minutit enne kohtumise lõppu oli Rapla peal 14 punktiga (82:68), kuid siis hakkasid Tarva mehed – ennekõike Kristaps Gluditis ja Devin Lee Harris – hullu panema ning jõudsid 33 sekundit enne lõppu Raplast viie punkti kaugusele (77:82).

Kuigi pinge säilis lõpuni, siis imet enam ei sündinud ja võõrustajad suutsid 84:81 võiduga siiani pronksiseeriat saatnud kodumeeskonna võiduneeduse murda ning pronksmedalid kaela saada.

Rapla resultatiivseimana tõi Al-Wajid Aminu 18 punkti, vennad Sven ja Tom Kaldre toetasid teda vastavalt 16 ja 15 silmaga. Tarva resultatiivseimad olid Gluditis 23 ja Harris 18 punktiga.