Tartlannadest sulgpallurite duo jõudis Portugalis poolfinaali

Lenel Karu

Neljapäevast alates on Portugalis kategooria International Series sulgpallivõistlus, kus tartlannad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 45.) pääsesid poolfinaali.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel alistasid veerandfinaalis Taani paari Vibse Jonasseni ja Lisa Krameri seisudega 21:15, 21:16. Esimene geim algas punkt punkti mänguna ja geimi poole peal oli seis viigis – 6:6. Pausile minnes olid eestlased 11:7 eduseisus. Pärast joogipausi sammuti kindlalt geimi võidu poole ja esimene geimpall tekkis Marranile ja Rüütelile seisul 20:12. Seda ei suudetud ära kasutada ja Taani paar võitis kolm punkti järjest, neljanda geimpalli suutsid eestlased realiseerida ja võitsid esimese geimi 21:15.

Teist geimi alustasid eestlannad tugevalt ja saavutasid eduseisu 10:3, pausile mindi nende juhtimisel 11:6. Pärast pausi leidsid uue rütmi Jonassen ja Kramer ning 4 ja 3 punktiliste spurtidega viigistasid mängu seisul 12:12. Viigi seis oli tablool 14:14, kui esimest asetust omavad Marran ja Rüütel võitsid 6 punkti järjest. Pääs poolfinaali kindlustati kolmandal matšpallil ja nõnda võitsid eestlannad kohtumise tulemustega 21:15, 21:16.

Järgmises ringis kohtuvad eestlannad neljandat asetust omava Taani paari Natasja Anthoniseni ja Clara Graverseniga (BWF 78.).