Eestlannad jõudsid Portugalis poolfinaali

Helina Rüütel (esiplaanil) ja Kati-Kreet Marran mänguhoos.
Helina Rüütel (esiplaanil) ja Kati-Kreet Marran mänguhoos. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Neljapäeval Portugalis alanud International Series kategooria sulgpallivõistlusel jõudsid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 45.) poolfinaali.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel alistasid veerandfinaalis Taani paari Vibse Jonasseni ja Lisa Krameri 21:15, 21:16. Esimene geim algas punkt-punkti mänguna ja geimi poole peal oli seis viigis 6:6. Pausile minnes olid eestlased 11:7 eduseisus. Pärast joogipausi sammuti kindlalt geimi võidu poole ja esimene geimpall tekkis Marranile ja Rüütelile seisul 20:12. Seda ei suudetud ära kasutada ja Taani paar võitis 3 punkti järjest, neljanda geimpalli suutsid eestlased realiseerida ja võitsid esimese geimi 21:15.

Teine geim alustasid eestlannad tugevalt saavutades eduseisu 10:3, pausile mindi nende juhtimisel 11:6. Pärast pausi leidsid uue rütmi Jonassen ja Kramer ning 4 ja 3 punktiliste spurtidega viigistasid mängu seisul 12:12. Viigi seis oli veel tablool ka seisul 14:14 pärast mida esimest asetust omavad Marran ja Rüütel võitsid 6 punkti järjest. Pääs poolfinaali kindlustati ära kolmandal matšpallil ja nõnda võitsid eestlannad kohtumise 21:15, 21:16. Järgmises ringis kohtuvad eestlannad neljandat asetust omava Taani paari Natasja Anthoniseni ja Clara Graverseniga (BWF 78.).

Meesteüksikmängus läks poolfinaali koha pääsu püüdma Eesti esireket Raul Must (BWF 90.) kelle vastaseks oli Sri Lanka mängumees Niluka Karunaratne (BWF 119.). Pärast 56 minutilist mängu tuli võitjana välja Sri Lanka esindaja seisuga 21:18, 27:25.

Esimene geim algas võrdselt ja viigiseis oli tablool nii seisul 4:4 kui ka 8:8. Intervalliks oli Karunaratne saavutanud eduseisu 11:9. Pärast pausi tegi Sri Lanka mängija viie punktilise spurdi ja läks kohtumist juhtima 16:10. Must, aga vastas sellele võites ise 5 punkti järjest ja vähendas vahe ühele punktile seisul 15:16. Sellest kahjuks ei piisanud ja esimese geim võitis Karunaratne seisuga 21:18.

Teine geim algas Sri Lanka esindajale paremini ja ta asus kohtumist juhtima 6:2. Joogipausile mindi nõnda tema juhtimisel 11:5. Mängu tõi murrangu Musta 5 punktiline spurt, mis vähendas tema kaotusseisu ühele punktile seisul 16:17. Võitja selgitajaks ei piisanud 21st punktist ja pärast kuute matšpalli tõmbas pikema kõrre Karunaratne, sellega sammus ta poolfinaali seisuga 21:18, 27:25.