Viimase sekundi kaugvise nurjas Hamburgi meeletu tagasituleku, vigadega pahuksis olnud Kotsarilt soliidne panus

Karl-Joosep Küngas
Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Hamburg Towers/Facebook

Eesti korvpallikoondise keskmängija Maik-Kalev Kotsar ja tema koduklubi Hamburg Towers jahtisid Saksamaa kõrgliigas 10. järjestikulist võitu. Vaatamata pöörasele lõpuspurdile tunnistati ikkagi lõpuks koduväljakul mänginud Chemnitzi 98:97 paremust.

Järjepanu Saksamaa tipptiime alistanud Hamburgil tuli võõrsil vastamisi minna Chemnitziga, kelle võimalused play-offi pääseda on juba väga väikesed. 28 vooruga hoitakse kõrgliigas 10 võidu ja 18 kaotusega 13. kohta, Hamburgi näitajad vastavalt 19 võitu ja 9 kaotust, mis annab neile kuuenda koha.

Kümnendat võitu jahtinud Hamburg alustas kohtumist hästi. Avaveerandil tabati nii lähedalt kui ka kaugelt ja kaitses suudeti Chemnitzi mängumehi eksima sundida. Nõnda võideti avaveerand 29:20 ning Kotsari arvele oli tolleks hetkeks kantud 6 punkti, 2 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Alates teisest veerandist algas kodumeeskonna pidu. Järjepanu tabati kaugviskeid ning peagi oldi juba ise kaheksa silmaga juhtimas. Poolaja viimastel minutitel suutsid Hamburgi mängumehed T. J. Shortsi vedamisel vahe siiski kolmepunktiliseks mängida (45:48) ja selle seisuga mindi ka puhkama.

Kolmandal veerandil jätkus Chemnitzi domineerimine ning vaikselt sattus vigadega pahuksisse ka Kotsar. Kolmanda veerandi keskpaigaks vilistati eestlasele neljas viga, mistõttu Hamburgi üks liidritest suuremat osa teisest poolajast pingil pidi istuma.

Viimasele neljandikule mindi Chemnitzi 79:66 juhtimisel ning Hamburg vajas hädasti muutust. Viimasel kuuel minutil alustati just 16-punktilisest kaotusseisust meeletut lõpuspurti ning tasapisi vahe ka sulas. Suur roll oli selles ka Kotsaril, kes kaitses endast maksimumi andis ja vea piiril lõpuni kestis. 1.59 enne normaalaja lõppu oli Hamburgu kaotusseis vaid 89:93 ning ees ootas põnev lõppvaatus.

Viimasele minutile mindi vastu kodumeeskonna punktilises eduseisus ning kodumeeskonna mängumehed olid selgelt pabinas. Kahjuks nurjas Hamburgi tagasituleku Marcus Thornton, kelle kaugvise koos lõpusireeniga võidu ikkagi Chemnitzile jättis. Lõpptulemuseks märgiti 98:97 ning seejuures mängis Chemnitzi võidus olulist rolli nende visketabavus.

Kodumeeskond tabas täna Hamburgi vastu lähiviskeid 19/27 (70%) ning kaugviskeid 14/23 (61%). Veidi kehvem näitaja oli ehk vabavisetel, mida tabati 18/23 (78%). Hamburgi samad näitajad olid vastavalt 60, 31 ja 71.

Võitjate tuginesid suuresti täna kolmele mehele. Nendest parimana tõi sangariks kerkinud Thornton 23 punkti, George King lisas 20 Terrell Harris 18 silma. Hamburgi edukaimana viskas Kameron Taylor samuti 23 punkti, 28 minutit väljakul rassinud Kotsari arvele kanti 10 punkti ja 7 lauapalli.

Tabeliseis Hamburgi jaoks väga palju kehvemaks täna ei läinud. Endiselt hoitakse 18 võidu ja 10 kaotusega 6. kohta, Chemnitz tõusis 11 võidu ja 18 kaotusega koha võrra 12. positsioonile. Järgmise kohtumise peab Hamburg juba sel reedel, kui koduväljakul võõrustatakse Würzburgi meeskonda.