Saalijalgpalli pronksmedalid rändasid Narva

Toimetas Karl Juhkami

Täna selgus Coolbet saaliliiga kolmanda koha omanik, kui Narva United FC alistas Viimsis FC Cosmose pärast 1:1 lõppenud normaalaega lisaajal 3:1.

Cosmos võitis avapoolaja Maksim Babjaki 18. minuti väravast. Mihhail Šrubkovski leidis osava sööduga Babjaki, kes oli väravalähistel valveta jäetud ning ei jätnud võimalust kasutamata.

Teisel poolajal hakkas Narva kasutama lendava väravavahti, kus väravasuul seisnud Valeri Smelkov läks vastase väljakupoolele. Kaugel polnud ka Cosmose teine tabamus, kuid hoopis Narva suutis oma strateegiaga vilju lõigata, kui Vitaly Kutuzovi sööt oma väljakupoolelt leidis Semen Fedotovi, kes lõi palli 31. minutil efektselt võrku.

Lisaaja ainsa tabamuse eest hoolitses Aleksandr Starodub, kui esimest lisaaega jäi mängida 1.35. Starodub, kes kontrollis palli osavalt oma parema jalaga ja lõi palli värava poole teele. Mänguvahend leidis tee võrku Marek Šatovi rikošetist.

Otsustavaks said momendid lisaaja eelviimasel minutil. Starodub tegi keskväljal rumala vea ning vigade täitumise tõttu sai Cosmos taas proovida oma võimeid kümnelt meetrilt. Olukorda läks lahendama Babjak, kes ei suutnud 1.11 enne tekkinud võimalust kasutada ning kõigest viis sekundit hiljem oli teisel pool väljakut taas täpne Starodub. Cosmos sai 4,1 sekundit enne lõpusireeni veelkord kümnelt meetrilt oma võimeid proovile panna, kuid Vadim Belyakov tabas posti.

Kulla ja hõbeda jagavad saalijalgpallis tänavu Viimsi ja Tartu Ravens ning pärast kaht mängu juhivad viimsilased kolme võiduni peetavad finaalseeriat 2:0.