USA eraldab 1,7 miljardit dollarit võitlusele uute koroonatüvedega

Copy
Koroonaviirus. Pilt on illustratiivne.
Koroonaviirus. Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

USA presidendi Joe Bideni administratsioon teatas reedel, et kulutab 1,7 miljardit dollarit parandamaks võimekust koroonaviiruse geneetiliste muutuste paremaks jälgimiseks, sest pandeemias on esile kerkinud viiruse uued ja potentsiaalselt ohtlikumad tüved.

Rahastus tuleb eelmisel kuul kongressis vastu võetud 1,9 triljoni dollari suurusest koroonaviiruse abipaketist ja sellega tahetakse kiirendada genoomiseiret, mille osas USA on teistest arenenud riikidest maha jäänud. 

«Veebruari alguses sekveneeriti USA laborites vaid umbes 8000 COVID-19 tüve nädalas,» ütles Valge Maja avalduses, lisades, et tänu 200 miljoni dollari investeerimisele on see võimekus nüüd kasvanud 29 000 proovini nädalas.

Kavas on kulutada veel miljard dollarit genoomiseire võimekuse suurendamiseks nii osariikides kui ka föderaaltasandil; 400 miljonit kulub kuue tippuurimiskeskuse käimavedamiseks ja veel 300 miljonit andmete töötluseks ja analüüsiks.

Ajalehes Washington Post eelmise aasta detsembris avaldatud analüüs leidis, et Ühendriigid on koroonaviiruse sekveneerimise võimekuselt maailmas alles 43. kohal.

Sel kuul on algselt Suurbritannias avastatud tüvi osutunud koroonaviiruse enim levinud variandiks. 

Samuti peljatakse Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Brasiilia tüvesid, sest need suudavad viiruse algtüve jaoks loodud antikehadest paremini kõrvale hoida.

Vaktsiinitootjad tegelevad praegu oma toodete kohandamisega uute viirusetüvede jaoks. Nende katsete tulemused võivad kättesaadavad olla aasta lõpus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles