Saksamaa sai koduväljakul Põhja-Makedoonialt šokk-kaotuse

Christopher Krutto
Eljif Elmas (paremal) tähistamas Saksamaa vastu löödud võiduväravat.
Eljif Elmas (paremal) tähistamas Saksamaa vastu löödud võiduväravat. Foto: Ulrich Hufnagel/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eile peeti jalgpalli MM-valiksarjas järjekordsed mängud, kus šokk-kaotuse pidi koduväljakul vastu võtma ka Saksamaa.

Põhja-Makedoonia läks J-valikgrupi kohtumist juhtima esimese poolaja teisel üleminutil, kui vanameister Goran Pandev tegi skoori. Teisel poolajal viigistas Ilkay Gündogan penaltist seisu, kuid lõpuks tõi külalistele võidu Eljif Elmasi värav. Mängu lõppseisuks jäi 2:1 Põhja-Makedoonia kasuks.

Teistes J-valikgrupi mängudes alistas Armeenia 3:2 Rumeenia ja Island 4:1 Liechtensteini.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-valikgrupis jätkas võidukalt Hispaania, alistades Dani Olmo, Ferran Torrese ja Gerard Moreno väravate toel 3:1 Kosovo. Kreeka piirdus 1:1 viigiga Gruusia vastu.

C-valikgrupis alistas Itaalia võõrsil 2:0 Leedu. Mängu esimese värava lõi teise poolaja alguses Stefano Sensi. Neljandal üleminutil realiseeris penalti Ciro Immobile. Põhja-Iirimaa ja Bulgaaria piirdusid 0:0 viigiga.

D-valikgrupis sai Prantsusmaa tänu Antoine Griezmanni väravale napi 1:0 võidu Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Teises kohtumises tegi Ukraina koduväljakul 1:1 viigi Kasahstaniga.

F-valikgrupis noppis Taani Austria vastu kinlda 4:0 võidu. Sama skooriga oli Šotimaa parem Fääri saartest. 4:1 võidu teenis võõrsil Moldova vastu Iisrael.

I-valikgrupis jätkab täiseduga Inglismaa, kes suutis tänu Harry Kane'i ja Harry Maguire'i väravatele teenida Poola vastu 2:1 võidu. Ungari alistas samal ajal Andorra võõrsil 4:1 ja Albaania oli 2:0 parem San Marinost.